DOPRAVA ZDARMA OD 2500 Kč PO CELÉ ČR!

Přírodní vitamín C

Nejčastěji užívaným vitamínem je vitamín C. Rozdíl mezi přírodní formou vitamínu C a uměle vyrobeným vitamínem spočívá především ve vyšší schopnosti toho přírodního být vstřebáván. Přítomné bioflavony v přirozeném vitamínu C zrychlují jeho využití. Doplněk Přírodní vitamín C je vyroben z plodu šípků a zajišťuje potřebnou denní dávku tohoto vitamínu.Depositphotos_316646738_xl-2015

 

Vitamín C je důležitý při tvorbě pevného druhu vaziva, kolagenu, který je nutný pro růst organismu a opravu poškozených vazivových tkání. Účastní re při vstřebávání železa, které je důležité např. pro těhotné ženy, maminky po porodu, ale i pro malé děti, které neprospívají, nemají chuť k jídlu a mají nedostatek železa. Zde doporučujeme náš přírodní doplněk stravy Biofer F5, který obsahuje denní dávku železa, vitamínu C a komplex vitamínů B. Pro děti od 6 let a jejich správný vývoj je vhodný sirup Fluidofer F5.

 

Rychle se spotřebovává při opakovaném a déletrvajícím stresu a proto je potřeba, abyste ho užívali několikrát denně, nejlépe 3 x denně(ráno, v poledne, večer). Potřebná minimální dávka je u dospělého zhruba 400-500 mg denně. Ale např. při alergických reakcích dávka 1000 mg vitamínu C ráno a večer poskytne úlevu. Lidé trpící diabetem 2. typu nebo každý, kdo má vysoký krevní tlak, můžou podstatně snížit jeho hladinu užíváním 500 mg přírodního vitamínu C denně. Užíváte-li antikoncepční pilulky nebo acylpyrin, doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C společně s hořčíkem a vápníkem.

Depositphotos_16234965_xl-2015

 

Užíváte-li větší dávky vitamínu C, přidejte k tomu i dávku hořčíku, předejdete tím tvorbě močových kamenů. Hořčík najdete v doplňku stravy T-Mag. Oxid uhelnatý ničí vitamín C v těle, a proto lidé, žijící ve městech s velkým automobilovým provozem, by měli zvýšit jeho příjem. Při nachlazení užívejte dvakrát denně 1 g vitamínu C.

Musíte si rovněž dát pozor na předávkování vitamínem C, které může mít za následek průjem, nadýmání, zvýšené močení a kožní vyrážky.

V přírodní formě najdeme vitamín C především v citrusových plodech (citrón, pomeranč, grapefruit, mandarinka), jahody, listová a brukvovitá zelenina, rajčata, meloun, brambory, paprika, květák. Např. sklenice čerstvé pomerančové šťávy dodá cca 120 mg vitamínu C.

 

Pro správné každodenní nastartování očistného režimu organismu doporučujeme vypít nalačno 1 skleničku teplé vody společně s vymačkanou šťávou z půlky citrónu. Můžete osladit malou lžičkou medu.

 

Proč je dobré přírodní vitamín C užívat:

 • Jako prevence proti nachlazení a různým virózám, stimuluje imunitní systém v průběhu virových a bakteriálních infekcí k větším výkonům a to má za následek mírnější průběh onemocnění
 • Přispívá ke snadnějšímu hojení ran a spálenin
 • Snižuje krevní cholesterol
 • Zvyšuje ochranu proti některým formám rakoviny a srdečním nemocem
 • Snižuje riziko vzniku krevních sraženín
 • Účastní se při vstřebávání železa
 • Snižuje alergické reakce
 • Snižuje krevní tlak
 • Při zvýšené krvácivosti dásní
 • Pomáhá v prevenci šedého zákalu
 • Pomáhá při léčení astmatu
Zpět do obchodu