DOPRAVA ZDARMA OD 2500 Kč PO CELÉ ČR!

Přírodní vitamín C

Nejčastěji užívaným vitamínem je vitamín C. Rozdíl mezi přírodní formou vitamínu C a uměle vyrobeným vitamínem spočívá především ve vyšší schopnosti toho přírodního být vstřebáván. Přítomné bioflavony v přirozeném vitamínu C zrychlují jeho využití. Doplněk Přírodní vitamín C je vyroben z plodu šípků a zajišťuje potřebnou denní dávku tohoto vitamínu.Depositphotos_316646738_xl-2015

 

Vitamín C je důležitý při tvorbě pevného druhu vaziva, kolagenu, který je nutný pro růst organismu a opravu poškozených vazivových tkání. Účastní re při vstřebávání železa, které je důležité např. pro těhotné ženy, maminky po porodu, ale i pro malé děti, které neprospívají, nemají chuť k jídlu a mají nedostatek železa. Zde doporučujeme náš přírodní doplněk stravy Biofer F5, který obsahuje denní dávku železa, vitamínu C a komplex vitamínů B. Pro děti od 6 let a jejich správný vývoj je vhodný sirup Fluidofer F5.

 

Rychle se spotřebovává při opakovaném a déletrvajícím stresu a proto je potřeba, abyste ho užívali několikrát denně, nejlépe 3 x denně(ráno, v poledne, večer). Potřebná minimální dávka je u dospělého zhruba 400-500 mg denně. Ale např. při alergických reakcích dávka 1000 mg vitamínu C ráno a večer poskytne úlevu. Lidé trpící diabetem 2. typu nebo každý, kdo má vysoký krevní tlak, můžou podstatně snížit jeho hladinu užíváním 500 mg přírodního vitamínu C denně. Užíváte-li antikoncepční pilulky nebo acylpyrin, doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C společně s hořčíkem a vápníkem.

Depositphotos_16234965_xl-2015

 

Užíváte-li větší dávky vitamínu C, přidejte k tomu i dávku hořčíku, předejdete tím tvorbě močových kamenů. Hořčík najdete v doplňku stravy T-Mag. Oxid uhelnatý ničí vitamín C v těle, a proto lidé, žijící ve městech s velkým automobilovým provozem, by měli zvýšit jeho příjem. Při nachlazení užívejte dvakrát denně 1 g vitamínu C.

Musíte si rovněž dát pozor na předávkování vitamínem C, které může mít za následek průjem, nadýmání, zvýšené močení a kožní vyrážky.

V přírodní formě najdeme vitamín C především v citrusových plodech (citrón, pomeranč, grapefruit, mandarinka), jahody, listová a brukvovitá zelenina, rajčata, meloun, brambory, paprika, květák. Např. sklenice čerstvé pomerančové šťávy dodá cca 120 mg vitamínu C.

 

Pro správné každodenní nastartování očistného režimu organismu doporučujeme vypít nalačno 1 skleničku teplé vody společně s vymačkanou šťávou z půlky citrónu. Můžete osladit malou lžičkou medu.

 

Proč je dobré přírodní vitamín C užívat:

 • Jako prevence proti nachlazení a různým virózám, stimuluje imunitní systém v průběhu virových a bakteriálních infekcí k větším výkonům a to má za následek mírnější průběh onemocnění
 • Přispívá ke snadnějšímu hojení ran a spálenin
 • Snižuje krevní cholesterol
 • Zvyšuje ochranu proti některým formám rakoviny a srdečním nemocem
 • Snižuje riziko vzniku krevních sraženín
 • Účastní se při vstřebávání železa
 • Snižuje alergické reakce
 • Snižuje krevní tlak
 • Při zvýšené krvácivosti dásní
 • Pomáhá v prevenci šedého zákalu
 • Pomáhá při léčení astmatu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení