DOPRAVA ZDARMA OD 2500 Kč PO CELÉ ČR!

Zdraví a spokojenost pejsků si můžete zajistit také pomocí homeopatie a autopatie

Pejskové jsou tvorové, které si přivedeme domů často proto, aby nám dělali společnost, radost a stali se naším ochráncem všude, kam s nimi půjdeme. Milovníci pejsků mi jistě dají za pravdu, že se stanou součástí našeho života, jsou to členové rodiny a tak nám velmi záleží na tom, aby byli zdraví, šťastní a žili s námi na tomto světě co nejdéle. Velký vliv na jejich zdraví má především strava, jakou pejskové celý život dostávají, a také přístup člověka k jejich potřebám. Ano, psi mají také své potřeby, každý den se potřebují najíst, vyvenčit, proběhnout, pomazlit…Pokud něco z toho člověk zanedbá, velmi často mu to dá pejsek najevo nejprve změnou chování. Zvířata, stejně jako lidé, jsou cítící bytosti ve svém fyzickém těle. Pokud cítí, že je něco s nimi v nepořádku, svým chováním se to snaží říci svému pánovi nebo okolí. Jednoduše proto, že nám to neumějí říct. Např. známe časté situace u sousedů, kdy pes celý den štěká, když soused je v práci. Říkáte si, to je ale nevychovaný pes. Ale není, on tím chce jenom upoutat na sebe pozornost a říci: „Cítím se nejistý a zranitelný, když jsem sám bez pána“.

S řešením psychických i fyzických problémů pejsků a jiných domácích mazlíčků si umí poradit i homeopatie a autopatie. Tyto dvě léčebné metody pomáhají navrátit vitální sílu pejskům a tím uzdravit jejich tělo a psychiku. Ať už se jedná o akutní nebo chronickou potíž. Chronická potíž vzniká často tím, že přehlédneme změny v chování pejska, který nám tím říká: „Necítím se dobře, něco mě trápí…“, a zjistíme to, až když má pes vážnější zdravotní problém. Příkladů změn v chování je mnoho, ať už je to změna svého oblíbeného místa, kde pejsek leží, nebo pejsek začne často sedávat u topení, krbu, stane se neklidným nebo naopak apatickým, při procházkách je více úzkostný a ustrašený, vyžaduje více pozornosti než obvykle, dožaduje se více jídla nebo pití, reaguje jinak na okolí kolem sebe, např. začne skákat na lidi nebo štěká na kolemjdoucí…

Pomocí těchto zvláštních symptomů, které u pejska můžeme sledovat v případě nějakého onemocnění, můžeme snadno určit příslušný homeopatický preparát, který pejska navrátí do zdravého stavu. Homeopatikum Belladonna může pomoci např. pejskovi, který najednou přestane žrát, nechce se mu jít na procházku a jenom leží. Po důkladném prohlédnutí pejska zjistíme, že trochu slintá, neustále si drbe pravou stranu svého čumáku, z tlamy je mu cítit nepříjemný zápach a na pravé straně má červené dásně kolem zubů. Pes má zánět dásní, který hrozí, že začne hnisat. Několik dávek Belladonny pomohlo tento zánět odstranit.

Homeopatikum Apis bylo úspěšné při řešení problému u psa, který si pohmoždil přední packu při procházce a druhý den měl oteklý kloub. Vyšetření u veterináře ukázalo, že má natažená vaziva. Při doteku byl kloub velmi horký, kůže byla napjatá a červená, pejsek při vyšetření kloubu s packou ucukával. Po 5 dnech užívání Apisu byl kloub v pořádku a pejsek opět mohl běhat.

Trochu jiný byl případ psa, který si o větev natrhl kůži na stehně zadní nohy. Rána se špatně hojila, pejsek si ji stále lízal. Po zahojení zůstala v místě rány malá bulka, která se postupně začala zvětšovat, tvrdla a za měsíc měla velikost 1 cm. Pomocí homeopatického preparátu Conium se podařilo tuto bulku odstranit a dnes má pejsek v místě jen malou jizvičku, která mu zarostla srstí.

Pod vedením zkušeného homeopata a veterináře je možné odstranit mnoho psychických a fyzických potíží domácích miláčků za použití homeopatických preparátů, pokud je znám přesný problém a jsou jasné symptomy, které ho doprovází.

Zpět do obchodu