DOPRAVA ZDARMA OD 2500 Kč PO CELÉ ČR!

Zimní strašák aneb jak se zbavit rychle nachlazení

Chřipka a nachlazení jsou nejčastějším onemocněním nejen v zimním období a někdy nás dokáží pořádně potrápit. Nachlazení se většinou vyvíjí postupně, kdežto chřipka na Vás zaútočí náhle: ráno ještě máte pocit plného zdraví a odpoledne se už cítíte velmi špatně.

 

Obecně se chřipkám daří ve vyschlé ústní dutině, hrdle a v dýchacích cestách. Pokud budete dostatečně pít, převážně teplé nápoje, snáze udržíte sliznice vlhké, aby mohly lépe zachytávat viry a bakterie. Pak můžete viry buď vysmrkat nosem, nebo je jednoduše polknete. Žaludeční kyseliny zničí bakterie dříve, než stačíte onemocnět. Není to jen účinná prevence proti nachlazení, tekutiny zabírají, i když už jste nemocní.

 

Co pomůže na nachlazení?

 

Jestliže Vás bolí v krku, srkejte horkou vodu s trochou medu a s citronem. Medem se krk potáhne, citron pomůže stáhnout oteklou tkáň v hrdle a usnadní tak zabíjení virových buněk. Bolavému krku uleví i kloktání teplou slanou vodou, protože odstraní mrtvé bílé krvinky a zvýší průtok krve krkem, aby tělo snDepositphotos_1805583_xl-2015áze bojovalo s infekcí.

 

Nachlazení a jeho léčba

 

Pokud se cítíte zesláblí, nejlepší babská medicína je vydatná a horká slepičí polévka. Horká polévka nejdříve zvýší teplotu v nose a krku. Vytvoří tak nehostinné prostředí pro viry, které preferují studenější a sušší klima. Pak horká kouřící polévka zředí hleny, čímž usnadní jejich vylučování z těla.

 

Nemusíte vše řešit pouze léky na posílení imunity

 Depositphotos_21565251_xl-2015

Velmi užitečná je také ranní studená sprcha, která utuží Váš organismus a při pravidelné frekvenci efektivně zvyšuje jeho obranyschopnost. Zásadní je také kvalitně a dostatečně spát a mít dostatek pohybu venku. Tím získáte, pro život důležitý, vitamín D. Zdravý jídelníček s dostatkem ovoce a zeleniny udržuje náš zažívací systém zdravý, a to je velmi důležité. Základem zdravého imunitního systému jsou naše střeva a to, v jakém stavu je máme.

 

 

Na imunitu pomůže přírodní vitamín C

 

Jednoduchá a přitom užitečná rada je koupit si pomeranče. Stačí si je nakrájet na plátky do džbánu, zalít  vlažnou vodou a po celý den popíjet. Svému tělu tak dodáte přírodní vitamín C.

Imunitní systém můžete podpořit i různými potravinovými doplňky stravy. Tím odvrátíte infekci a ve zdraví přečkáte zimní období. Nejdůležitějšími vitamíny, které Vám v tomto období pomohou posílit imunitu, jsou vitamín C, zinek, doplňky obsahující nukleotidy, betaglukany, peptidy a aminokyseliny. Svoje významné místo zde mají i bylinné formule, které obsahují především rozmarýn, tymián, šalvěj, dobromysl nebo echinaceu.

  

Naše doplňky stravy na posílení imunity máme osobně vyzkoušené již 14 let a skvěle fungují nám i našim klientům.

 

Immunity-AssistForte

Doplňky Imuregen - kapsle, Immunity Assist Forte jsou skvělou prevencí proti různým nachlazením a bakteriálním onemocněním.

Pro doplnění přírodního vitamínu C používáme Přírodní vitamín C a přírodní komplex vitamínů B, který pomáhá udržet zdravé zažívání. To je důležité pro zdravý imunitní systém.dccc0ec257714b8683ec0416f7b45d7ad93eec31

Pokud cítíte, že jsou vaše dýchací cesty oslabené, začněte užívat bylinný komplex bylinný komplex Actigerm, který lze podat i formou sirupu vašim dětem (Actigerm - sirup).

 

Uvedené doplňky lze užívat i v průběhu onemocnění. Pomohou Vám zkrátit dobu uzdravení a zároveň posílíte imunitní systém tak, aby příště neonemocněl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu