DOPRAVA ZDARMA OD 2500 Kč PO CELÉ ČR!

Reishi - znáte 5 těchto výhod?

Znáte Reishi?

Král medicinálních hub, elixír života, zázračná houba: to jsou jen některé ze výrazů, jak je definována tato medicinální houba, jejíž vědecký název je Ganoderma lucidum.

 

Reishi je považována za jednu z 10 nejúčinnějších přírodních léčivých látek v přírodě. Na východě se vždy používal pro svou schopnost podporovat dlouhověkost. Ve skutečnosti je indikován jako lék proti mnoha nemocem spojeným se stárnutím, a to díky přibližně čtyřem stovkám bioaktivních látek, které obsahuje.

Působí jako regulátor organických funkcí a využívá své adaptogenní vlastnosti: je schopna vrátit do rovnováhy vše, co tvoří naše vnitřní "zdraví". To může ztratit rovnováhu v důsledku stresu, špatné výživy a nesprávného životního stylu.

Reishi je známá především pro svou schopnost podporovat imunitní systém díky přítomnosti beta-glukanů, komplexních cukrů, které jsou považovány za jedny z přírodních látek na podporu imunitního systému, které známe.

 

Zde je 5 výhod, které může mít. Už je znáte?

 

  1. Snižuje únavu

 

Chronická únava (nebo vyčerpání) je stav, který nelze zmírnit ani odpočinkem. Faktory, které tento stav vyvolávají, nejsou jasné, i když se předpokládá, že se na tom může podílet několik aspektů, jako například: oslabení imunitního systému, hormonální nerovnováha a stres.

Díky svému tonizujícímu účinku může Reishi snížit chronickou únavu. Tento účinek může být způsoben schopností medicinálních hub podporovat imunitní systém a působit proti poškození volnými radikály.

Vzhledem k tomu, že zlepšuje okysličení, využívají ho také sportovci ke zlepšení svého výkonu.

 

  1. Udržuje správný krevní tlak

 

Složky Reishi mohou pomoci normalizovat krevní tlak, když je vysoký.

U lidí s normálním krevním tlakem naopak pomáhá udržovat tuto hodnotu v rovnováze a působí proti hypertenzi.

 

  1. Chrání funkci srdce

 

Reishi pomáhá zvyšovat hodnoty dobrého cholesterolu (HDL) a snižovat hodnoty triglyceridů díky přítomnosti triterpenů. Pomáhá také udržovat hladinu cukru v krvi pod kontrolou.

 

Působením na tyto faktory hraje ochrannou roli vůči srdci, které si dokáže udržet svou optimální funkci. Právě ochranou srdce a cév a posílením imunitního systému dokáže Reishi podpořit dlouhověkost. Antioxidanty obsažené v Reishi navíc neutralizují volné radikály, které mohou způsobit chronická onemocnění a předčasné stárnutí.

Reishi působí také na srdeční orgán na energetické úrovni: v Číně se používala k posílení Shen, našeho ducha života, který sídlí přímo v srdci.

 

  1. Podporuje funkci jater

 

Kromě podpory imunitního systému a těla jako celku podporuje Ganoderma játra. Tento orgán je zodpovědný za správný trávicí proces, stejně jako za likvidaci a vylučování toxinů, které se hromadí, vytvářejí oxidační stres a zpomalují funkčnost různých orgánů.

Antioxidační a lapačský účinek Reishi umožňuje jak chránit játra před oxidačním stresem, který dlouhodobě oslabuje jejich funkčnost, tak rychleji regenerovat jaterní buňky.

 

  1. Podporuje duševní jasnost

 

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je latinský název "lucidum"? Nejen proto, že se jeho klobouk leskne, ale také proto, že má úžasné účinky na mysl, kterou umí rozjasnit.

Vlastně podporuje duševní jasnost, soustředění a jasnozřivost a rozpouští pochybnosti a opakující se myšlenky, které mohou vytvořit duševní přemítání.

Pokud jste nemocní nebo užíváte léky, pokud jste těhotná a kojíte, a u dětí mladších 12 let se poraďte se svým lékařem dříve, než začnete užívat doplněk.

 

 

Po kliknutí na tento odkaz najdete některé doplňky, které obsahují houbu Reishi:

 

DOPLŇKY STRAVY, KTERÉ OBSAHUJÍ REISHI

Zpět do obchodu