DOPRAVA ZDARMA OD 2500 Kč PO CELÉ ČR!

Jak může pomoci homeopatie nebo autopatie při problémech se zvětšenou prostatou

Prostatu tvoří několik typických žlázek, jež vylučují tekutinu, která pomáhá vyživovat sperma. Prostor mezi žlázkami - stroma - je vyplněn vazivem a buňkami hladké svaloviny. Stroma je typicky uloženo kolem průběhu močové trubice, zatímco žlázky se nacházejí na periferii prostaty. Tento fakt je důležitý pro pochopení příznaků, které vyplývají z nejčastějších onemocnění prostaty. Pokud se prostata z různých příčin zvětšuje, začne vyvíjet tlak na močovou trubici. Toto zúžení močové trubice může způsobit u mužů potíže s močením. V rané fázi zvětšení prostaty se sval močového měchýře stává silnější a průtok moči přes zúženou močovou trubici je více pociťován. To má za příčinu větší citlivost močového měchýře a potřebu častějšího močení a vícekrát. Přesný důvod, proč se prostata zvětšuje není přesně znám. Velkou roli zde hrají androgeny(mužské hormony), estrogeny, růstové faktory. Zvětšená prostata může v některých případech způsobit opakované infekce močového měchýře, tím dojde postupně k poškození močového měchýře nebo ledvin. To může způsobit náhlou neschopnost se vymočit. Zvětšená prostata bývá poměrně častá již u mužů středního věku.

Nalezení homeopatického přípravku na zvětšení prostaty

Homeopatie poskytuje velmi výhodný a bezpečný způsob nalezení alternativního přípravku pro řadu onemocnění a zvětšení prostaty je jedním z nich. Homeopatický způsob léčby je vysoce účinný a naprosto přirozený, protože přípravky jsou vyráběny z přírodních látek. Homeopatické léky na zvětšení prostaty jsou vybírány na základě základě potíží a symptomů každého jednotlivce.

Přehled několika základních homeopatických léčivých přípravků při zvětšení prostaty

  • Sabal Serrulata -  je považován za nejlepší přírodní homeopatický lék při zvětšení prostaty s neustálým nutkání močit zejména v noci, potíže při močení, bolavé bolesti v oblasti prostaty, která se může šířit do břicha nebo stehen. Sabal Serrulata je rovněž velkou pomocí při zadržování moči následkem zvětšené prostaty. Další symptomy mohou být intenzivní pálení při močení, plnost v měchýři a citlivost v oblasti prostaty. Sabal Serrulata je také nejlepší homeopatický lék na ztrátu sexuální touhy a erektilní dysfunkce u mužů.
  • Dva nejčastěji používané homeopatické léky při zvětšení prostaty s obtížemi při zahájení močení

Clematis a Chimaphila jsou homeopatické léky, když osoba má potíže při zahájení močení. Clematis je nejlepším lékem, když člověk musí čekat, než moč začne volně téct. Proud moči je také tenký a pomalý, někdy s pocitem pálení.  Chimaphila, na straně druhé, je velmi prospěšný homeopatický lék, když musí člověk vyvinout tlak, aby mohl močit. V extrémních případech se člověk vymočí pouze tím, že stojí oběma nohama od sebe a tělem se naklání dopředu. Další příznaky jsou pocit pálení při močení, nebo moč obsahuje hlen.

  • Dva nejčastěji používané homeopatické léky při zvětšení prostaty s přerušovaným proudem moči

Conium a Iodum jsou velmi prospěšné homeopatické léky na zvětšenou prostatu s přerušovaným močením. Proud moči se spustí, zastaví a spustí znovu několikrát, než se úplně vyprázdní. Conium je nejlepší homeopatický lék, když člověk zažívá pocit řezání/pálení po močení a moč ukapává a neteče proudem. Iodum je také nejlepší homeopatický lék pro nedobrovolné močení u starších osob.

  • Dva nejčastěji používané homeopatické léky při zvětšení prostaty se slabým proudem moči

Argentum Nitricum a Clematis jsou nejlepší homeopatické léky na zvětšení prostaty se slabým proudem moči. Příznaky pro použití těchto léků jsou neschopnost močit samovolně a pomalý/slabý proud moči. Může dojít k ukapávání moči po močení.

  • Dva nejčastěji používané homeopatické léky při zvětšení prostaty s ukapáváním moči

Nejlepší homeopatické léky při ukapávání moči jsou Baryta Carb a Causticum. Hlavní příznaky pro určení těchto léků jsou neschopnost udržet moč, časté nucení na močení, tenký proud moči a pálení při močení. Homeopatický lék Causticum je velkým přínosem jako lék na ukapávání moči způsobené zvětšenou prostatou. Hlavním znakem zde je, že osoba lépe močí, když sedí. Causticum je také jedním z nejlepších homeopatických léků při nedobrovolném močení při kýchání a kašlání.

  • Dva nejčastěji používané homeopatické léky při zvětšení prostaty s častým močením

Merc Sol a Lycopodium jsou vysoce účinné homeopatické léky při velmi časté frekvenci močení. Merc Sol je nejlepší homeopatický lék na časté močení během dne i noci. Močení může být sporé nebo hojné, ale frekvence je velmi vysoká. Pocit řezání nebo pálení může také doprovázet močení. Na druhé straně Lycopodium je nejlepším lékem, když je nadměrná frekvence močení v noci. Během dne není potřeba močení tak častá.

  • Dva nejčastěji používané homeopatické léky při zvětšení prostaty s retencí moči

Při zadržování moči následkem zvětšené prostaty jsou velmi prospěšné homeopatické léky Pareira Brava a Digitalis. Kromě hlavního příznaku retence moči u léku Pareira Brava je také doprovodný pocit šíření bolesti do stehna při močení, a musí vyvinout opravdu velké úsilí, aby se vymočil. Příznaky pro použití léku Digitalis je zadržování moči, plnost močového měchýře, řezání/pulzující bolest v močovém měchýři.

  • Dva nejčastěji používané homeopatické léky při zvětšení prostaty s pocitem naléhavého močení

Sulphur a Merc Sol. jsou nejlepší homeopatické léky s pocitem okamžité nutnosti močení. Klíčovým symptomem pro používání těchto léků je náhlý pocit nutnosti k močení, neschopnost udržet moč a vymočení velkého množství moči. Dalšími příznaky jsou svědění a pálení v močové trubici.

Více informací o léčbě zvětšené prostaty viz:

https://homeopathica.com/homeopathic-medicines-for-prostate-enlargement/

Zpět do obchodu