DOPRAVA ZDARMA OD 2500 Kč PO CELÉ ČR!

Jak může homeopatický přípravek Natrum muriaticum (kuchyňská sůl) pomoci v případě paralyzující menstruace

„Asi od 13 let jsem začala mít toto hrozné období“, říká klientka. Matka ji vozila od lékaře k lékaři. Jezdili i dlouhé vzdálenosti, aby mohli navštívit dalšího lékaře. Bohužel vše bez úspěchu.

Klientka je drobná 40-letá žena, nerada odpovídá na mé otázky, ale nakonec o sobě vypráví: její menstruace trvá 7 dní, těžká, bolestivá, většinu času vždy proleží v posteli vzhledem k velké bolesti. V tu dobu je velmi roztržitá a apatická. Chce být sama. Obvykle je ale velmi aktivní člověk. Ráda jezdí na kole, chodí na pěší túry a hraje tenis. Ale během menstruace nemůže vyjít ani ven, jaké má potíže.

Někdy mívá ostré bolesti zad asi 2 týdny před začátkem menstruace. Každý měsíc před menstruací má bolesti břicha, které trvají skoro týden, klientka je popisuje "jako když cítí obruč, která ji tlačí kolem dokola“. Pokud si dá k jídlu nějakou sladkost, bolest břicha se velmi zhorší.

Již asi 20 let nemá menstruaci pravidelnou. Během ní zvrací, její tělo je jakoby „v křeči“ a břicho má nafouklé. Cítí se, jako by se během menstruace její velikost těla zdvojnásobila. Musí v tu dobu nosit volné šaty. Jakmile začne menstruace, odcházejí z ní krevní sraženiny, a začne se cítit trochu lépe. Její oční víčka a nohy jsou před menstruaci oteklé. Má bolesti hlavy, pocit těžké hlavy a velmi rychle má unavené oči. Vadí jí jasné světlo. Chodí velmi často čůrat.

Homeopat by se měl zacílit na lék, který by nejen odstranil u klientky potíže během menstruace, ale také by řešil příčinu, která způsobuje klientce tak velké problémy a omezení.

Základní myšlenka klasické homeopatie je najít proces léčby, který nastartuje uzdravení klienta na všech úrovních: mentální, emocionální a fyzické. To je možné pouze, pokud homeopat zná, kromě fyzických symptomů, podstatu příčiny, co možná způsobilo tento stav potíží. V tomto případě bylo potřeba se dovědět více o její osobnosti, citlivosti a mentálním/ emocionálním přístupu k životu, aby se mohl zvolit lék, který by mohl vyřešil celkové zdraví klientky.

Zde je shrnutí jejího popisu: je většinou stydlivá, neumí s muži flirtovat, dokáže plakat pouze, pokud je k ní někdo velmi milý a starostlivý, je úzkostlivá, bojí se nemocí, hlavně rakoviny, kouše si nehty od svých 19 let, snadno se spálí, je citlivá na světlo, mívá často popraskané rty. Má ráda zmrzlinu, slaná jídla, čokoládu a popcorn. Kořeněné potraviny nerada jí, pálí jí po nich rty. Často je nemocná s chřipkou. Na konci homeopatický rozhovoru řekla informaci, že její bratr zemřel, když jí bylo 12 let.

Na základě dalších otázek, které jsem ji položil, jsem pochopil, že to byla velmi traumatická událost pro klientku.  Její emocionální bolest s největší pravděpodobností oslabila její vitalitu a to se vzápětí projevilo fyzickou bolestí (menstruace, která jí začala krátce po smrti svého bratra).

V případě klientky byly použity následující rubriky k nalezení vhodného homeopatického preparátu:

  • Mysl, onemocnění ze žalu
  • Mysl, samota, ráda
  • Nevadí, kousání, nehty
  • Bolesti hlavy zhoršené světlem, zhoršené sluncem
  • Bolesti hlavy, pocit tíhy, týlní hrbol
  • Záda, bolest, bederní oblast, před menstruací
  • Menstruace, hrudkovitá
  • Jídlo, touha po čokoládě
  • Jídlo, touha po slaném

Většinu těchto symptomů pokrývá lék Natrum Muriaticum. Tento lék se používá v homeopatii již několik staletí, zvláště v případech s historií potlačeného nebo zakořeněného smutku.

Výsledek:

Po jednorázové dávce Nat. Mur se klientka začala cítit do jednoho týdne celkově lépe. Její menstruace po užití léku byla mírná, bez zvracení, žádné křeče před menstruaci, žádné bolesti zad, absence sraženin, jen malý pocit tíhy. Vyrážka, kterou měla na noze, zmizela, červené skvrny, co měla kolem jejích rtů, byly pryč. Už nikdy nemusela během menstruace nosit volné šaty. V následujících 15 letech po vzetí dávky Natrum Muriaticum klientka už nikdy nezažila toto hrozné a paralyzující období během menstruace.

Více informací o případu viz odkaz:

http://www.homeopathyschool.org/a-case-of-incapacitating-menses/

Zpět do obchodu