DOPRAVA ZDARMA OD 2500 Kč PO CELÉ ČR!

Shiitake Micotherapy

Doplněk stravy na bázi Shiitake (Lentinula edodes) z bioprodukce. Houba má český název Houževnatec jedlý. Bývá rovněž nazývána „Králem hub“ a východní kultury ji tradičně používaly k posílení imunitní odpovědi, dlouhověkosti a zachování zdraví a psychické a duševní pohody. Její hlavní vazba je k dráze žaludku a sleziny, působí proti žaludečním vředům, diabetu, žlučníkovým kamenům, chudokrevnosti.

 

 

Skladem
1 060 Kč

VLASTNOSTI:

Houba Shiitake je bohatá na bioaktivní molekuly, mikro a makroelementy, minerály, aminokyseliny, vitaminy, enzymy, vlákninu a sekundární metabolity. Aminokyseliny jsou zastoupeny větším podílem kyseliny glutamové, nazývané také „brain food“, potrava pro mozek, která pozitivně ovlivňuje produkci neurotransmiterů a přenos draslíku na úrovni mozku. Obsahuje vysoké hladiny polysacharidů (betaglukanů); lze zmínit lentinan, ramifikovaný betaglukan (β 1-3 β 1-6) s významnými imunomodulačními vlastnostmi. Velmi účinnou látkou, která se nachází v houbě Shiitake, je eritadenin, považovaný za nejdůležitější bioaktivní složku, která je odpovědná za snižování hladiny cholesterolu.

Uvádějí se pozitivní účinky při léčbě AIDS, kdy aktivní látky z houby zamezují destrukční činnosti viru HIV na buňku za současné podpory imunity. Houba snižuje vysoký krevní tlak a množství škodlivého cholesterolu v krvi.

Povzbudivé výsledky jsou i při léčbě rakoviny. Protinádorové účinky má předevšm polysacharid lentinan, a to stimulací pomocných T-lymfocytů, které mimojiné zvyšují účinnost makrofágů, tj. dalších buněk schopných pohlcovat cizorodý materiál. Velmi dobrých výsledků bylo dosaženo i při léčení sarkomů, což jsou zhoubné nádory z pojivové, krvetvorné a lymfatické tkáně.  Výtažek z této houby se rovněž používá ke snížení toxických účinků chemoterapie či radioterapie na zdravé části těla a na celkové posílení imunitního systému.

Houba působí proti rýmě a nachlazení i na některé z chřipkových virů a to tím, že v buňkách zvyšuje koncentraci interferonu, který chrání zdravé buňky před vlastní infekcí.

Úspěšně se využivá i podhoubí, a to při léčbě žaludečních vředů, cirhózy, hepatitidy typu B.

 

SLOŽENÍ:

  • Shiitake (Grifola frondosa), plodnice a mycelium
  • Rostlinná kapsle

 

PRŮMĚRNÝ OBSAH SLOŽEK V DENNÍ DÁVCE(3 KAPSLE):

  •  Shiitake – plodnice a mycelium: 1500 mg

 

 ZPŮSOB UCHOVÁNÍ: Uchovejte na chladném a suchém místě mimo zdroj tepla a slunečního světla.

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ: Doporučujeme užívat 1 kapsle 3 x denně s dostatkem vody

MNOŽSTVÍ: 90 kapslí, netto 53,5 g

VAROVÁNÍ: Nepřekračovat doporučené denní dávkování. Držet mimo dosah dětí do 3 let věku. Neužívat během těhotenství a kojení bez konzultace s lékařem. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Doplněk stravy není považován za léčbu samotnou.

VÝROBCE: A.V.D.Reform Srl., Itálie

Co je mykoterapie

Lékařské houby italské firmy AVD Reform s.r.l.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu