DOPRAVA ZDARMA OD 2500 Kč PO CELÉ ČR!

Shiitake Micotherapy

Doplněk stravy na bázi Shiitake (Lentinula edodes) z bioprodukce. Houba má český název Houževnatec jedlý.

Bývá rovněž nazývána „Králem hub“ a východní kultury ji tradičně používaly k posílení imunitní odpovědi, dlouhověkosti a zachování zdraví a psychické a duševní pohody. Její hlavní vazba je k dráze žaludku a sleziny.

 

 

Skladem
1 060 Kč

VLASTNOSTI:

Houba Shiitake je bohatá na bioaktivní molekuly, mikroživiny, minerální látky, aminokyseliny, vitaminy, enzymy, vlákninu a sekundární metabolity.

Mezi aminokyselinami je významný větší podíl kyseliny glutamové, nazývané také „brain food“, potrava pro mozek, která pozitivně ovlivňuje produkci neurotransmiterů a transport draslíku v mozku.

Obsahuje vysoké hladiny polysacharidů (betaglukanů); lze zmínit lentinan, ramifikovaný betaglukan (β 1-3 β 1-6) s významnými imunomodulačními vlastnostmi. Velmi účinnou látkou, která se nachází v houbě Shiitake, je eritadenin, považovaný za nejdůležitější bioaktivní složku, která je odpovědná za snižování hladiny cholesterolu. 

Úspěšně se využivá i podhoubí, které působí zejména v trávicím ústrojí.

 

SLOŽENÍ:

 • Shiitake (Grifola frondosa), plodnice a mycelium
 • Rostlinná kapsle

 

PRŮMĚRNÝ OBSAH SLOŽEK V DENNÍ DÁVCE(3 KAPSLE):

 •  Shiitake – plodnice a mycelium: 1500 mg

 

 ZPŮSOB UCHOVÁNÍ: Uchovejte na chladném a suchém místě mimo zdroj tepla a slunečního světla.

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ: Doporučujeme užívat 1 kapsle 3 x denně s dostatkem vody

MNOŽSTVÍ: 90 kapslí, netto 53,5 g

VAROVÁNÍ: Nepřekračovat doporučené denní dávkování. Držet mimo dosah dětí do 3 let věku. Neužívat během těhotenství a kojení bez konzultace s lékařem. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Doplněk stravy není považován za léčbu samotnou.

VÝROBCE: A.V.D.Reform Srl., Itálie

Co je mykoterapie

Lékařské houby italské firmy AVD Reform s.r.l.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Společnost AVD Reform srl. je předním italským výrobcem certifikovaných ekologických doplňků stravy z léčivých hub a bylinných složek pěstovaných v Evropě.

 

FILOZOFIE FIRMY

„Úcta k přírodě a k jednotlivci jsou základem našeho poslání“

 

VZNIK SPOLEČNOSTI

Společnost AVD Reform byla založena v roce 1978 jako dítě jejího generálního ředitele Olivia Ravasiniho s myšlenkou vyvíjet přírodní produkty pro zachování individuálního psychického a fyzického zdraví. Společnost sevždy zaměřuje především na jednotlivce a jeho pohodu. Zdraví považují za souhrn faktorů, které ovlivňují kvalitu a pohodu života každého člověka.

Při výrobě každého produktu se věnují výzkumu, výběru výchozích surovin, a tím pomáhají získat zpět celostní harmonii a životní pohodu jednotlivce. V roce 2008 nastoupil do společnosti syn generálního ředitele Francesco Ravasini, aby pokračoval v tradici rodinného podniku. Francesco Ravasini je nyní generálním ředitelem společnosti AVD Reform.

PODPORA VÝZKUMU
Složení doplňků stravy AVD je podloženo důkazy a údaji ze studií provedených ve spolupráci s italskými univerzitami a nemocnicemi, které umožňují bezpečné a účinné používání nutraceutik firmy AVD Reform. Firma se podílí na univerzitním a nemocničním výzkumu s cílem studovat léčivé rostliny a houby jak v laboratoři, tak s ohledem na jejich léčebné využití.


Všechny léčivé houby pocházejí z certifikovaného ekologického pěstování v rámci Evropské unie, neobsahují těžké kovy, jsou bezlepkové a vhodné i pro vegany.

VÝROBA
Výroba produktů splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy. Produkty vyrábí ve vlastních laboratořích za dodržování přísného zpracovatelského protokolu. Bezpečnost při výrobě znamená použití certifikovaných výchozích surovin, skladování ve vhodných prostorách a sledovanost a stabilitu účinných látek. Všechny koncepční, vývojové a výrobní postupy vycházejí z rozsáhlých fytochemických znalostí rostlin a jejich účinných látek. Testují se všechny informace získané z tradičního používání léčivých rostlin a léčivých hub.


BEZPEČNOST
Od roku 1978 firma propaguje a prodává bezpečné a vysoce kvalitní výrobky pro zdraví celého těla.

Jejich pravidla jsou:

 • Neustálý výběr nových a stále účinnějších výchozích materiálů.
 • Kvalifikovaní a certifikovaní dodavatelé.
 • Skladování ve vhodných prostorách, které zajišťují ochranu před atmosférickým znehodnocením a zajištění čerstvosti výchozích materiálů
 • Kontrola výchozích materiálů a polotovarů a hotových výrobků s neustálou kontrolou věnovanou standardům GMP (systém certifikace
  výrobních postupů)
 • Úplná sledovatelnost od přijetí každé šarže výchozího materiálu
  až po dodání výrobků do místa prodeje v souladu s nařízením (ES)
  č. 178/2002.
 • Několik výrobků AVD získalo certifikáty ICEA Bio (IT BIO 006), ICEA
  Vegan (113 VEG 001) a Play Sure Doping Free.

Zpět do obchodu