DOPRAVA ZDARMA OD 2500 Kč PO CELÉ ČR!

Rady a zkušenosti

Zdravé zažívání, zdravý život s praktickou homeopatií

zdravé zažívání

 

Nejčastější potíže zažívacího systému a jaká homeopatika mohou pomoci:

 • Nadýmání, plynatost: Lycopodium 15C + Arsenicum 6C
 • Říhání, krkání, břišní bolesti: Natrum phosphoricum 6C nebo Iris versicolor 15C
 • Nevolnost a zvracení: Ipecacuanha 15C
 • Otrava jídlem: Arsenicum album 30C
 • Nadměrné požití jídla nebo pití, pocit přejedení: Nux vomica 30C
 • Bolesti žaludku, střevní křeče : Colocynthis 15C
 • Zácpa: Lycopodium 15C nebo Plumbum 15C
 • Průjem: Podophyllum 15C nebo Veratrum album 15C

 

Frekvenci a průběh užívání zvolených homeopatik doporučujeme zkonzultovat vždy s odborným homeopatem.

2018-05-17

 

 

Barvy, barvy a zase jenom barvy, nejen o Velikonocích je vše barevné, i v homeopatii mají barvy svůj význam díky svým léčebným účinkům

 

barvy správná verze

Začal pašijový týden před Velikonočním Božím Hodem. Celý pašijový týden vděčí za své pojmenování pašijím – biblickým vyprávěním o utrpení Krista, které sepisovali Ježíšovi apoštolové. Některé názvy těchto dnů byly symbolicky pojmenovány pomocí barev. První den předvelikonočního týdne bývá pojmenován jako Modré pondělí, po němž následuje Šedivé úterý. Neveselá barva patrně symbolizovala nadcházející utrpení, jímž procházel Ježíš před svou popravou.

Známější jsou názvy dalších dnů v týdnu: Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek a Hod Boží velikonoční. Po něm následuje druhý svátek, kterým je Velikonoční pondělí.

Barva je pro život nezbytná. Její vnímání a vibrace jsou důležité pro fyzický růst a zdravý vývoj organismu. Je-li člověk zbaven světla a barev, neroste ani mentálně, ani fyzicky. Život prožíváme skrze barvy a zvuky. Mají schopnost působit na naše smysly.

Věřte nebo ne, barva ovlivňuje také to, jak se chováme k ostatním a jak se vyrovnáváme s různými situacemi. Zamyslete se někdy nad tím, jak budete reagovat na chování člověka, který bude oblečený do sytě červené barvy a na druhou stranu, když před vámi bude stát člověk oblečený v čistě bílém oděvu. Červená barva ve vás probouzí pocit životní síly, vášně, touhy i násilí, zvyšuje nám tep. Naopak bílá barva vyzařuje pocit klidu, čistoty, nevinnosti, napomáhá přemýšlení. Během života přijímáme barvy, aniž bychom si to nějak uvědomovali. Formují způsob, jakým myslíme, cítíme a pohybujeme se na světě. Všimněte si, jak na vás působí, když jste někde u moře a díváte se na obrovskou plochu modré barvy, a jak se cítíte ve městě plném šedivých budov.

Homeopatické léky z barev odhalují zásadní vliv, který na nás barvy mají. Uplatníme-li je jako léčebné prostředky, mohou vyrovnat a uzdravit energii lidského těla. V barvách je nepřeberné bohatství léčivé síly. Dokážou nás stimulovat, vyladit a zklidnit náš nervový systém, stejně jako vyčistit a vyladit naši krev a endokrinní systém. Mohou vyjasnit naši mysl, dodat energii tělu a zklidnit naše emoce.

Uveďme si některé příklady. Barvou jarního znovuzrození je zelená barva. Zelená nejvíc neutrální ze všech barev, souvisí s léčivou sílou přírody, která přináší úlevu a klid pocuchaným nervům. Homeopatickou zelenou podáváme lidem, kteří procházejí zásadními změnami a potřebují do života dostat emocionální rovnováhu. Zelená je vhodná pro ty, kdo se brání změnám a hledají stabilitu. Pomáhá zlepšit spánek a navodí pocit uvolnění a klidu, bez nutkání spěchat. Zelená je nástrojem detoxikace, protože uvolňuje z těla tekutiny a odvodňuje otoky tkání. Homeopatická zelená se dá předepsat u předmenstruačního symptomu tam, kde se ženám zvětšují prsa, zadržuje se jim tekutina v kotnících a břiše, působí na unavené oči a bolesti hlavy tam, kde je pocit přeplněnosti. Na emocionální úrovni je vhodná pro lidi, kteří mají závažný nedostatek rovnováhy ve svém citovém životě, kteří se těžko vyrovnávají s problematickými situacemi. Pomůže znovu nastolit emocionální rovnováhu a nalézt způsob, jak od situace získat odstup. Zelenou barvu by měli užívat vzrušiví lidé se sklonem k hysterii. Tento lék navozuje pocit klidu a větší spokojenosti.

Červená barva je barvou života. Červené si všimne každý. Ze všech barev má nejvýraznější emocionální náboj. Vtahuje nás a zahřívá. Červená vyživuje a posiluje krev. Souvisí se srdcem a podporuje krevní oběh. Homeopatická červená se dá použít např. při porodu, stimuluje jej a napomáhá příchodu nového života na svět. Je-li člověk pomalý, potřebuje uzemnit nebo postrádá sílu, uvažujeme o podání červené. Na fyzické úrovní pomáhá červená lidem se špatnou cirkulací, zácpou, hemeroidy, problémy s nohama, koleny či lýtky, u anémie, slabosti, pomalé schopnosti regenerace. Z hlediska emocionálních problémů pomáhá všude tam, kde má člověk pocit oddělení od rodiny, domova, často bývá pocit neschopnosti prožívat emoce a bývají „mimo“. Červená je dobrý lék pro lidi, kteří jsou zcela pohlceni duchovnem a nemyslí na praktické záležitosti života.

Žlutá barva je barva zářivé energie. Právě proto, že je v této barvě tolik světla, může přivodit dezorientaci a pocit neukotvenosti. Žlutá souvisí s naší osobní mocí a zdatností, uvědoměním si své vlastní hodnoty a síly osobnosti. Žlutou barvou ovlivňujeme přímo naše trávení a stimulujeme žaludek, slinivku, játra a žlučník, takže se velmi hodí k léčení potíží těchto orgánů. Pomáhá u diabetu, onemocnění žaludku, hepatitidy. Je známo, že působí blahodárně u žlučníkového záchvatu, kde odstraňuje bolest a městnání. Je to vynikající lék na poruchy asimilace jako je celiakie a dá se používat zároveň s jinými léky podporujícími trávení. Po emocionální stránce se užívá homeopatická žlutá u nízkého sebevědomí, nejistého pocitu vlastní identity. Velmi dobře se hodí pro lidi, kteří svou životní energii a sílu příliš snadno dávají ostatním. Tento lék posílí jejich ego a pomůže rozvinout vlastní individualitu. Žlutá barva pomáhá lidem cítit se dobře a umožňuje jim rozsvítit své vnitřní světlo.

Homeopatické léky z barev dnes užíváme proto, abychom znovu probudili náš nejhlubší léčebný potenciál a povzbudili náš osobní růst a vývoj. Barvy dokáží rozšířit naše vědomí, zahojit rány a pomoci nám najít nový způsob, jak hledat řešení. Jsou to prostředky jemné a účinné a poskytují nám úžasný nástroj k nastolení rovnováhy těla i duše.

Používání vhodných homeopatických léků doporučujeme vždy konzultovat s odborným homeopatem.

2018-03-27

 

Jak podpořit játra a žlučník homeopatickými preparáty a přivítat jaro v plné síle a bez únavy

 

Jarní únava dokáže potrápit každého, ale málokdo si uvědomuje, že toto fyzické a zároveň i psychické oslabení bývá spojeno často s játry a žlučníkem. Jsou to orgány, které na jaře bývají velmi oslabené a potřebují provést detoxikaci a posílit. Z toho důvodu je konec zimního období nejčastěji spojen s různými virózami, nachlazením, rýmou a kašlem. Zdravá játra a imunitní systém jsou schopny ničit virové částice bez ohledu na to, zda pocházejí z vnějšího prostředí, nebo se do krevního řečiště dostaly jiným způsobem, například očkováním nebo krevní transfuzí. Ve skutečnosti máme ve svém těle právě teď většinu virů, které existují v našem okolí. Pokud jsou játra nebo žlučník z jakéhokoliv důvodu oslabena, vede to ke vzniku prostředí příznivého pro zvýšenou aktivitu virů, a tím k onemocnění.

Svalové přetažení, lámavost nehtů, tvrdohlavost, zarputilost, netolerance a sklon ke schválnostem jsou znakem poruchy jater. Zdravá játra se v emoční oblasti projevují spontánností, kreativitou, organizačním nadáním, tolerancí a velkomyslností. Játra nesnáší tlak. U mnoha lidí se vyskytují neurózy proto, že v období dětství byli vystaveni tlaku. Člověk s napjatými játry má málo volného prostoru. Pokud má pocit, že ho někdo o tento prostor chce oloupit, tak na něj reaguje podrážděně, zlostně a vztekle. Tímto nepříjemným vyjádřením se pokouší venku dobýt prostor, který mu chybí uvnitř. Nemá dostatečný odstup proto, aby si uvědomil, že příčina vězí v něm, v jeho neschopnosti dobýt prostor, který by mohl vyplnit, a v kterém by mohl růst.

Játra jsou strůjcem fantazie a nápadů, žlučník nás učí čelit konfliktům, jak se prosadit a dodává nám odvahu k uskutečnění našich plánů.

Mezi nejčastější příčiny oslabení jater patří přílišná konzumace alkoholu a tuků. K poškození jater mohou vést i některá léčiva, například amiodaron, metotrexát, glukokortikoidy. Dětská játra jsou také do značné míry ovlivňována nevhodnou stravou zahrnující hodně cukru, pasterované kravské mléko, smažená jídla a produkty rychlého a nekvalitního stravování. Rovněž četné karcinogenní toxiny obsažené ve vakcínách výrazně ovlivňují zdraví jater u dětí i dospělých.

Prvním krokem ke zlepšení funkčnosti jater a žlučníku je změna jídelníčku. Měli bychom se vyvarovat česneku, všech ostrých a horkých koření, přílišného pití kávy a alkoholu, velkých porcí masa, uzenin a vydatných večeří. Je vhodné jíst více zeleniny, hlavně té, co má zelenou barvu. Pokud má někdo potíže i se slinivkou, doporučuje se konzumovat zeleninu pouze vařenou. K tomu je dobré zařadit bylinnou terapii, tělesnou a dušení práci.

Játra a žlučník dokáží velmi podpořit a rehabilitovat homeopatické preparáty. K hlavním jaterním homeopatickým „povzbuzovačům“ patří Carduus marianus, Chelidonium majus, Taraxacum, Hydrastis canadensis, Leptandra virginica, Myrica cerifera

Zde jsou uvedeny některé hlavní znaky jednotlivých homeopatických preparátů:

Carduus marianus(Ostropestřec mariánský) – melancholický, apatický, bez radosti, bolesti hlavy (často horší na pravé straně), bolest hlavy zlepšená po jídle, hořká chuť v ústech, bílý povlak na jazyku, píchání v oblasti jater i v místě sleziny, horší při ležení na levé straně, horší nadechnutím a shrbenými zády, nevolnost, pocit na zvracení, stolice velmi tvrdá a bobkovitá

Chelidonium(Vlaštovičník) – netečnost, melancholie, po probuzení únava, píchavá bolest na spodní straně pravé lopatky, zácpa se střídá s průjmem, úzkost o zdraví, podrážděný, velmi zatvrzelý, jazyk žlutý, žluté bělmo, svědící kůže, zlepšení po jídle, touha po horkých nápojích a horkém jídle, zlepšení po nich

Taraxacum(Pampeliška) – apatie, absence reakcí, malá chuť do práce, neklidný, podrážděný, mapovitý, bílý jazyk s červenými, nepravidelnými zónami, bolest v oblasti jater a slinivky, chladné špičky prstů, hořká chuť v ústech

Hydrastis canadensis(Vodilka kanadská) – roztržitý, podrážděný, deprese, je si jistý smrtí a touží po ní, hořká chuť v ústech, žlutý, oteklý, jazyk s bílými pruhy, pocit opařeného jazyka, tupá a tlaková bolest v čele hlavy především spojená se zácpou, hustý a vazký výtok z nosohltanu do krku, afty na špičce jazyka

Leptandra virginica(Rozrazil viržinský) – silné bolesti v čele hlavy, pocti tahání za vlasy, vlčí hlad, budí se v 5 hod. ráno hladem, touží po studených nápojích, které zhoršují, černá stolice – „jako dehet“, často průjem, silné pálení v oblasti jater a žlučníku, které pokračuje dozadu k páteři a levé lopatce

Myrica cerifera(Myrta vosková) – rozjařenost a vzrušující pocity, přerušované spaní spojené s depresí, při probuzení tupá a těžká bolest ve spáncích a na čele hlavy, výrazně červená víčka, jazyk špinavě žlutý, zapáchající dech, tupá bolest v oblasti jater, nutkání na stolici, ale vychází jen vzduch, stolice světležlutá

 

Tyto homeopatické preparáty lze pravidelně užívat na podporu jater a žlučníku na základě konzultace s odborným homeopatem v nízkých potencích 6X, 5CH.

 

 

Autopatie je léčebná metoda, která pozitivně ovlivňuje život i domácím mazlíčkům

Autopatie je jednou z léčebných metod, která dokáže člověku navrátit jeho vitální sílu, nebo bychom mohli říci posílit jeho imunitní systém, tak, že si pak lidský organismus dokáže sám poradit s mnohým chronickým onemocněním a odstraní potíže, které člověka po léta trápí. Principy této léčebné metody jsou v podstatě stejné jako u homeopatická léčby. Pouze léčebný preparát si člověk připravuje sám ze svého dechu, sliny nebo prány při dodržení určitých pravidel.

Ve své praxi mohu potvrdit, že mnoho lidí si tuto metodu zvolilo s úspěšným koncem. Také jsem kdysi tuto metodu zvolila při léčbě svého domácího mazlíčka – psa Rhodéského Ridgebacka, u kterého bylo v 5 letech diagnostikováno autoimunitní onemocnění Idiopatická symetrická lupoidní onychodystrofie. Toto onemocnění se projevuje postupným vypadáním všech drápů, které bývá provázené i vypadáním srsti v malých okrscích.  Při vyšetření krve byla zjištěna nedostatečná činnost štítné žlázy. Veterinářem byla stanovena nejprve léčba antibiotiky a poté pravidelné podávání kortikoidů a hormonální léčba.

V té době jsem již absolvovala studium autopatie a tak jsem zvolila tento alternativní způsob léčby. Na základě pravidelného aplikování autopatického preparátu u mého psa odebraného z jeho dechu a poté i ze sliny jsme posílili jeho vitální sílu tak, že během půl roku mu drápy dorostly, vypadaná srst mu začala opět růst a hodnoty hormonu T4 štítné žlázy se vrátily do normy, který bývá  u psů 20 -46 nmol/l. Při diagnostikování autoimunitního onemocnění měl pejsek hodnotu T4 9,2 nmol/l. Autopatii jsme pejskovi aplikovali ještě dalších půl roku 1x do měsíce. Pes se zcela zotavil, druhé drápy má ve velmi dobrém stavu(viz foto) a dnes ve svých téměř 12 letech je stále aktivní a bez zdravotních potíží.

Pomocí metody autopatie a díky trpělivosti a oddanosti našeho pejska jsem se přesvědčila, že lze dosáhnout výborných pozitivních výsledků, které vedou k navrácení jejich zdraví a tím výraznému zlepšení kvality jejich života.

Díky této zkušenosti a znalosti autopatie jsem mohla pomoci mnoha klientům, kteří za mnou přišli řešit zdravotní problémy svých psů.

 

Zdraví a spokojenost pejsků si můžete zajistit také pomocí homeopatie a autopatie

 

Pejskové jsou tvorové, které si přivedeme domů často proto, aby nám dělali společnost, radost a stali se naším ochráncem všude, kam s nimi půjdeme. Milovníci pejsků mi jistě dají za pravdu, že se stanou součástí našeho života, jsou to členové rodiny a tak nám velmi záleží na tom, aby byli zdraví, šťastní a žili s námi na tomto světě co nejdéle. Velký vliv na jejich zdraví má především strava, jakou pejskové celý život dostávají, a také přístup člověka k jejich potřebám. Ano, psi mají také své potřeby, každý den se potřebují najíst, vyvenčit, proběhnout, pomazlit…Pokud něco z toho člověk zanedbá, velmi často mu to dá pejsek najevo nejprve změnou chování. Zvířata, stejně jako lidé, jsou cítící bytosti ve svém fyzickém těle. Pokud cítí, že je něco s nimi v nepořádku, svým chováním se to snaží říci svému pánovi nebo okolí. Jednoduše proto, že nám to neumějí říct. Např. známe časté situace u sousedů, kdy pes celý den štěká, když soused je v práci. Říkáte si, to je ale nevychovaný pes. Ale není, on tím chce jenom upoutat na sebe pozornost a říci: „Cítím se nejistý a zranitelný, když jsem sám bez pána“.

S řešením psychických i fyzických problémů pejsků a jiných domácích mazlíčků si umí poradit i homeopatie a autopatie. Tyto dvě léčebné metody pomáhají navrátit vitální sílu pejskům a tím uzdravit jejich tělo a psychiku. Ať už se jedná o akutní nebo chronickou potíž. Chronická potíž vzniká často tím, že přehlédneme změny v chování pejska, který nám tím říká: „Necítím se dobře, něco mě trápí…“, a zjistíme to, až když má pes vážnější zdravotní problém. Příkladů změn v chování je mnoho, ať už je to změna svého oblíbeného místa, kde pejsek leží, nebo pejsek začne často sedávat u topení, krbu, stane se neklidným nebo naopak apatickým, při procházkách je více úzkostný a ustrašený, vyžaduje více pozornosti než obvykle, dožaduje se více jídla nebo pití, reaguje jinak na okolí kolem sebe, např. začne skákat na lidi nebo štěká na kolemjdoucí…

Pomocí těchto zvláštních symptomů, které u pejska můžeme sledovat v případě nějakého onemocnění, můžeme snadno určit příslušný homeopatický preparát, který pejska navrátí do zdravého stavu. Homeopatikum Belladonna může pomoci např. pejskovi, který najednou přestane žrát, nechce se mu jít na procházku a jenom leží. Po důkladném prohlédnutí pejska zjistíme, že trochu slintá, neustále si drbe pravou stranu svého čumáku, z tlamy je mu cítit nepříjemný zápach a na pravé straně má červené dásně kolem zubů. Pes má zánět dásní, který hrozí, že začne hnisat. Několik dávek Belladonny pomohlo tento zánět odstranit.

Homeopatikum Apis bylo úspěšné při řešení problému u psa, který si pohmoždil přední packu při procházce a druhý den měl oteklý kloub. Vyšetření u veterináře ukázalo, že má natažená vaziva. Při doteku byl kloub velmi horký, kůže byla napjatá a červená, pejsek při vyšetření kloubu s packou ucukával. Po 5 dnech užívání Apisu byl kloub v pořádku a pejsek opět mohl běhat.

Trochu jiný byl případ psa, který si o větev natrhl kůži na stehně zadní nohy. Rána se špatně hojila, pejsek si ji stále lízal. Po zahojení zůstala v místě rány malá bulka, která se postupně začala zvětšovat, tvrdla a za měsíc měla velikost 1 cm. Pomocí homeopatického preparátu Conium se podařilo tuto bulku odstranit a dnes má pejsek v místě jen malou jizvičku, která mu zarostla srstí.

Pod vedením zkušeného homeopata a veterináře je možné odstranit mnoho psychických a fyzických potíží domácích miláčků za použití homeopatických preparátů, pokud je znám přesný problém a jsou jasné symptomy, které ho doprovází.

Jak si pomocí homeopatik rychle a bez komplikací poradit s planými neštovicemi u dětí

 

Ještě k vám tento malý nezbedný herpetický vir nedorazil? Je to velmi nakažlivý, epidemický vir, který se vyskytuje zejména v zimním období, a říká si Varicella zoster vir. Pokud jste se s ním ještě nesetkali, tak vás možná bude zajímat, jak na něj v případě, že u vás nečekaně zaťuká na dveře. U nás zaťukal velmi rychle a nečekaně, ale my se ho nelekli, a tak jak rychle přišel, tak rychle odešel.

Inkubační doba tohoto viru, který je původcem planých neštovic, je asi 14 dní. Poté se u dětí může objevit mírná teplota do 38 st. Pak se vysejí růžové malé skvrnky téměř po celém těle, nejvíce bývají postižené záda, břicho, obličej. Tyto skvrnky se přemění v puchýřky s průhlednou tekutinou, která se později zakalí, střed puchýřku zhnědne a vytvoří se krusta. Ta se po několika dnech sloupne a zůstane po ní malá, bílá jizvička, která se postupně zahojí.

K tomu, aby toto onemocnění mělo hladký průběh bez komplikací, Vám mohou dopomoci malé bílé kuličky zvané homeopatika. My jsme si pomohli hned na začátku Aconitem 30CH, protože virus k nám přiletěl velmi rychle v noci a byl doprovázený menší horečkou a žízní. Po výsevu puchýřků jsme nasadili Rhus toxicodendron 9CH 5x denně. Když se puchýřky začaly měnit ve stroupky, přidali jsme Mezereum 9CH 3x denně. A abychom si v pořádku vyléčili jizvičky po strupech, zakončili jsme léčbu pomocí Sulfur Iodatum 15CH a Antimonium tartaricum 9CH 1x denně.

Virus odešel do 7 dnů a jizvy po strupech se zahojily do 3 týdnů.

Další homeopatika, které lze na základě odborné konzultace s homeopatem, při tomto onemocnění aplikovat, jsou:

Na začátku onemocnění: Aconitum napellus, Belladonna, Ferrum phosphoricum, Bryonia Alba

Při výsevu puchýřků: Rhus toxicodendron, Croton tiglium, Arsenicum album, Rhus vernix, Cantharis, Apis mellifica

Ve stadiu strupů: Mezereum, Antimonium tartaricum

Na závěr onemocnění: Sulfur iodatum, Antimonium tartaricum

 

 

Jak pomocí homeopatik vyřešit problém s odmítáním potravy a přibíráním na váze u miminek

 

Máte v rodině velkou událost, přivezli jste si domů nového člena rodiny, drobečka k zulíbání, ale ono se to trochu pokazí a miminko se stane v prvních třech měsících zdrojem starostí, protože špatně tráví. Nejčastěji má miminko problém se zvracením, odmítáním potravy, anebo naopak hodně jí, ale stále nepřibírá.

S takovými problémy si umějí poradit i homeopatické preparáty. Nejdříve musíme vyloučit, zda neděláme dietetické chyby, jako je překrmování, nedostatečná tvorba mléka, neuvážená změna mléka, přechod na mléko určené pro starší děti apod. Rovněž se zamyslíme, zda maminka je v psychické pohodě a není např. moc úzkostlivá, netrpělivá, podrážděná nebo nutí miminko, aby jedlo. Také může být maminka naopak příliš klidná a povolná. Rodinné prostředí může být moc rušné, hlučné, zatímco miminko touží po klidu.

Pokud vyloučíme všechny tyto druhotné vlivy, můžeme zkusit homeopatika, která pomohou vyřešit zmíněný problém.

K základním homeopatikům, která řeší problém s trávením u miminek, patří:

ARNICA 9CH – je první homeopatikum při trauma způsobeném zákrokem při porodu, kdy posléze miminko má problém s trávením

OPIUM 9CH – miminko je výrazně ospalé, obtížně se probouzí ke krmení nebo usíná při krmení

ABROTANUM 9CH – miminko má neustálý hlad, dobře jí, ale nepřibírá na váze, často s tím bývají spojené mokvající vyrážky u pupku, může mít vrásčitou tvář

V případě použití homeopatik se nejprve poraďte s odborným homeopatem.

 

Jak může homeopatický přípravek Natrum muriaticum (kuchyňská sůl) pomoci v případě paralyzující menstruace

„Asi od 13 let jsem začala mít toto hrozné období“, říká klientka. Matka ji vozila od lékaře k lékaři. Jezdili i dlouhé vzdálenosti, aby mohli navštívit dalšího lékaře. Bohužel vše bez úspěchu.

Klientka je drobná 40-letá žena, nerada odpovídá na mé otázky, ale nakonec o sobě vypráví: její menstruace trvá 7 dní, těžká, bolestivá, většinu času vždy proleží v posteli vzhledem k velké bolesti. V tu dobu je velmi roztržitá a apatická. Chce být sama. Obvykle je ale velmi aktivní člověk. Ráda jezdí na kole, chodí na pěší túry a hraje tenis. Ale během menstruace nemůže vyjít ani ven, jaké má potíže.

Někdy mívá ostré bolesti zad asi 2 týdny před začátkem menstruace. Každý měsíc před menstruací má bolesti břicha, které trvají skoro týden, klientka je popisuje "jako když cítí obruč, která ji tlačí kolem dokola“. Pokud si dá k jídlu nějakou sladkost, bolest břicha se velmi zhorší.

Již asi 20 let nemá menstruaci pravidelnou. Během ní zvrací, její tělo je jakoby „v křeči“ a břicho má nafouklé. Cítí se, jako by se během menstruace její velikost těla zdvojnásobila. Musí v tu dobu nosit volné šaty. Jakmile začne menstruace, odcházejí z ní krevní sraženiny, a začne se cítit trochu lépe. Její oční víčka a nohy jsou před menstruaci oteklé. Má bolesti hlavy, pocit těžké hlavy a velmi rychle má unavené oči. Vadí jí jasné světlo. Chodí velmi často čůrat.

Homeopat by se měl zacílit na lék, který by nejen odstranil u klientky potíže během menstruace, ale také by řešil příčinu, která způsobuje klientce tak velké problémy a omezení.

Základní myšlenka klasické homeopatie je najít proces léčby, který nastartuje uzdravení klienta na všech úrovních: mentální, emocionální a fyzické. To je možné pouze, pokud homeopat zná, kromě fyzických symptomů, podstatu příčiny, co možná způsobilo tento stav potíží. V tomto případě bylo potřeba se dovědět více o její osobnosti, citlivosti a mentálním/ emocionálním přístupu k životu, aby se mohl zvolit lék, který by mohl vyřešil celkové zdraví klientky.

Zde je shrnutí jejího popisu: je většinou stydlivá, neumí s muži flirtovat, dokáže plakat pouze, pokud je k ní někdo velmi milý a starostlivý, je úzkostlivá, bojí se nemocí, hlavně rakoviny, kouše si nehty od svých 19 let, snadno se spálí, je citlivá na světlo, mívá často popraskané rty. Má ráda zmrzlinu, slaná jídla, čokoládu a popcorn. Kořeněné potraviny nerada jí, pálí jí po nich rty. Často je nemocná s chřipkou. Na konci homeopatický rozhovoru řekla informaci, že její bratr zemřel, když jí bylo 12 let.

Na základě dalších otázek, které jsem ji položil, jsem pochopil, že to byla velmi traumatická událost pro klientku.  Její emocionální bolest s největší pravděpodobností oslabila její vitalitu a to se vzápětí projevilo fyzickou bolestí (menstruace, která jí začala krátce po smrti svého bratra).

V případě klientky byly použity následující rubriky k nalezení vhodného homeopatického preparátu:

 • Mysl, onemocnění ze žalu
 • Mysl, samota, ráda
 • Nevadí, kousání, nehty
 • Bolesti hlavy zhoršené světlem, zhoršené sluncem
 • Bolesti hlavy, pocit tíhy, týlní hrbol
 • Záda, bolest, bederní oblast, před menstruací
 • Menstruace, hrudkovitá
 • Jídlo, touha po čokoládě
 • Jídlo, touha po slaném

Většinu těchto symptomů pokrývá lék Natrum Muriaticum. Tento lék se používá v homeopatii již několik staletí, zvláště v případech s historií potlačeného nebo zakořeněného smutku.

Výsledek:

Po jednorázové dávce Nat. Mur se klientka začala cítit do jednoho týdne celkově lépe. Její menstruace po užití léku byla mírná, bez zvracení, žádné křeče před menstruaci, žádné bolesti zad, absence sraženin, jen malý pocit tíhy. Vyrážka, kterou měla na noze, zmizela, červené skvrny, co měla kolem jejích rtů, byly pryč. Už nikdy nemusela během menstruace nosit volné šaty. V následujících 15 letech po vzetí dávky Natrum Muriaticum klientka už nikdy nezažila toto hrozné a paralyzující období během menstruace.

Více informací o případu viz odkaz:

http://www.homeopathyschool.org/a-case-of-incapacitating-menses/

 

Věděli jste, že houba Cordyceps (Housenice čínská) Vám může pomoci při těchto potížích

Houba CORDYCEPS(Housenice čínská) je považována za silný podpůrný prostředek ledvin, sídla naší životní energie. Jestliže má člověk tuto oblast oslabenou, pociťuje chlad v nohou, kolem boků a zadečku. Trápí ho ráno bolest zad, která se pohybem v průběhu dne poněkud zmírní, vzniká mu sklon k častému močení v noci, má oslabené libido a potenci, díky tomu se může vyskytnou i neplodnost a neschopnost početí. Člověk se cítí celkově slabý, může být i někdy agresivní, jindy má deprese.

Při oslabených ledvinách prožívá člověk často nevysvětlitelné stavy úzkostlivosti, nejistoty. Naopak silné ledviny nám dávají vůli a odvahu vzít život do svých rukou a poprat se s překážkami, bránit sebe i ostatní. Odvaha znamená ochotu pomoci a bojovat – získat, ztratit či najít kompromis. V důsledku jde o to, posílit vlastní imunitu a ledviny tím, že se díváme věcem do očí, zatneme zuby a dáme svou kuráž v plen. Když pak zjistíme, že „protivník“ má lepší argumenty či větší moc, můžeme, aniž bychom ztratili tvář, ustoupit a vědět, že jsme to alespoň zkusili.

Zřejmě si myslíte: „To se lehko řekne!“ To je pravda, není to tak jednoduché, ale jde to. Jen to vyzkoušejte. Kdo chce mít silné ledviny, měl by posilovat odvahu a důvěru: buďte odvážní, riskujte! Rozeběhněte se v létě k potoku, i když si nejste jisti, zda jej přeskočíte. Oslovte nějakou osobu, se kterou jste chtěli navázat kontakt již dříve, ale nenašli jste odvahu. Co se může stát? Když dostanete košem, víte alespoň, na čem jste. Pozitivní reakce vám naopak pozvedne sebevědomí. Odvaha a sebekázeň, pěstované v rozumné míře, posilují ledviny.

K posílení ledvin vám může dopomoci i přírodní prostředek ALOHA CORDYCEPS, který obsahuje v jedné denní dávce 1035 mg(2 kapsle) houby Cordyceps sinensis, silného pomocníka ledvin: /jatra/aloha-cordyceps-90-tb/

 

Jak může pomoci homeopatie nebo autopatie při problémech se zvětšenou prostatou

Prostatu tvoří několik typických žlázek, jež vylučují tekutinu, která pomáhá vyživovat sperma. Prostor mezi žlázkami - stroma - je vyplněn vazivem a buňkami hladké svaloviny. Stroma je typicky uloženo kolem průběhu močové trubice, zatímco žlázky se nacházejí na periferii prostaty. Tento fakt je důležitý pro pochopení příznaků, které vyplývají z nejčastějších onemocnění prostaty. Pokud se prostata z různých příčin zvětšuje, začne vyvíjet tlak na močovou trubici. Toto zúžení močové trubice může způsobit u mužů potíže s močením. V rané fázi zvětšení prostaty se sval močového měchýře stává silnější a průtok moči přes zúženou močovou trubici je více pociťován. To má za příčinu větší citlivost močového měchýře a potřebu častějšího močení a vícekrát. Přesný důvod, proč se prostata zvětšuje není přesně znám. Velkou roli zde hrají androgeny(mužské hormony), estrogeny, růstové faktory. Zvětšená prostata může v některých případech způsobit opakované infekce močového měchýře, tím dojde postupně k poškození močového měchýře nebo ledvin. To může způsobit náhlou neschopnost se vymočit. Zvětšená prostata bývá poměrně častá již u mužů středního věku.

Nalezení homeopatického přípravku na zvětšení prostaty

Homeopatie poskytuje velmi výhodný a bezpečný způsob nalezení alternativního přípravku pro řadu onemocnění a zvětšení prostaty je jedním z nich. Homeopatický způsob léčby je vysoce účinný a naprosto přirozený, protože přípravky jsou vyráběny z přírodních látek. Homeopatické léky na zvětšení prostaty jsou vybírány na základě základě potíží a symptomů každého jednotlivce.

Přehled několika základních homeopatických léčivých přípravků při zvětšení prostaty

 • Sabal Serrulata -  je považován za nejlepší přírodní homeopatický lék při zvětšení prostaty s neustálým nutkání močit zejména v noci, potíže při močení, bolavé bolesti v oblasti prostaty, která se může šířit do břicha nebo stehen. Sabal Serrulata je rovněž velkou pomocí při zadržování moči následkem zvětšené prostaty. Další symptomy mohou být intenzivní pálení při močení, plnost v měchýři a citlivost v oblasti prostaty. Sabal Serrulata je také nejlepší homeopatický lék na ztrátu sexuální touhy a erektilní dysfunkce u mužů.
 • Dva nejčastěji používané homeopatické léky při zvětšení prostaty s obtížemi při zahájení močení

Clematis a Chimaphila jsou homeopatické léky, když osoba má potíže při zahájení močení. Clematis je nejlepším lékem, když člověk musí čekat, než moč začne volně téct. Proud moči je také tenký a pomalý, někdy s pocitem pálení.  Chimaphila, na straně druhé, je velmi prospěšný homeopatický lék, když musí člověk vyvinout tlak, aby mohl močit. V extrémních případech se člověk vymočí pouze tím, že stojí oběma nohama od sebe a tělem se naklání dopředu. Další příznaky jsou pocit pálení při močení, nebo moč obsahuje hlen.

 • Dva nejčastěji používané homeopatické léky při zvětšení prostaty s přerušovaným proudem moči

Conium a Iodum jsou velmi prospěšné homeopatické léky na zvětšenou prostatu s přerušovaným močením. Proud moči se spustí, zastaví a spustí znovu několikrát, než se úplně vyprázdní. Conium je nejlepší homeopatický lék, když člověk zažívá pocit řezání/pálení po močení a moč ukapává a neteče proudem. Iodum je také nejlepší homeopatický lék pro nedobrovolné močení u starších osob.

 • Dva nejčastěji používané homeopatické léky při zvětšení prostaty se slabým proudem moči

Argentum Nitricum a Clematis jsou nejlepší homeopatické léky na zvětšení prostaty se slabým proudem moči. Příznaky pro použití těchto léků jsou neschopnost močit samovolně a pomalý/slabý proud moči. Může dojít k ukapávání moči po močení.

 • Dva nejčastěji používané homeopatické léky při zvětšení prostaty s ukapáváním moči

Nejlepší homeopatické léky při ukapávání moči jsou Baryta Carb a Causticum. Hlavní příznaky pro určení těchto léků jsou neschopnost udržet moč, časté nucení na močení, tenký proud moči a pálení při močení. Homeopatický lék Causticum je velkým přínosem jako lék na ukapávání moči způsobené zvětšenou prostatou. Hlavním znakem zde je, že osoba lépe močí, když sedí. Causticum je také jedním z nejlepších homeopatických léků při nedobrovolném močení při kýchání a kašlání.

 • Dva nejčastěji používané homeopatické léky při zvětšení prostaty s častým močením

Merc Sol a Lycopodium jsou vysoce účinné homeopatické léky při velmi časté frekvenci močení. Merc Sol je nejlepší homeopatický lék na časté močení během dne i noci. Močení může být sporé nebo hojné, ale frekvence je velmi vysoká. Pocit řezání nebo pálení může také doprovázet močení. Na druhé straně Lycopodium je nejlepším lékem, když je nadměrná frekvence močení v noci. Během dne není potřeba močení tak častá.

 • Dva nejčastěji používané homeopatické léky při zvětšení prostaty s retencí moči

Při zadržování moči následkem zvětšené prostaty jsou velmi prospěšné homeopatické léky Pareira Brava a Digitalis. Kromě hlavního příznaku retence moči u léku Pareira Brava je také doprovodný pocit šíření bolesti do stehna při močení, a musí vyvinout opravdu velké úsilí, aby se vymočil. Příznaky pro použití léku Digitalis je zadržování moči, plnost močového měchýře, řezání/pulzující bolest v močovém měchýři.

 • Dva nejčastěji používané homeopatické léky při zvětšení prostaty s pocitem naléhavého močení

Sulphur a Merc Sol. jsou nejlepší homeopatické léky s pocitem okamžité nutnosti močení. Klíčovým symptomem pro používání těchto léků je náhlý pocit nutnosti k močení, neschopnost udržet moč a vymočení velkého množství moči. Dalšími příznaky jsou svědění a pálení v močové trubici.

Více informací o léčbě zvětšené prostaty viz:

https://homeopathica.com/homeopathic-medicines-for-prostate-enlargement/

Jak pomoci správnému trávení po svátečním hodování

 

Nemůžete se po svátečním hodování dostat do formy, cítíte se stále plní, trpíte nadýmáním a plynatostí....přípravek ENZYMFLOR (/enzymflor-36-tb-18g) se svými třemi základními složkami - ananas, zázvor, heřmánek pomůže Vašemu správnému zažívání!

Zpět do obchodu