DOPRAVA ZDARMA OD 2500 Kč PO CELÉ ČR!

Vitamíny B - komplex

Doplněk Vegan B je vysoce účinná směs přírodních vitamínů B (B-komplex), získaných z pohanky. Je velice prospěšná lidskému organismu.

Přírodní B-komplex plně pokrývá denní potřebu vitamínů B a přispívá tak k normální činnosti nervové soustavy, k normálnímu energetickému metabolismu, ke snížení míry únavy a vyčerpání a k ochraně buněk před oxidativním stresem

 

Skladem
680 Kč

VLASTNOSTI: 

Vegan-B je zcela přírodní produkt na bázi Cultavit®, komplexu vitamínů B získaných z klíčků pohanky (Fagopyrum esculentum), pěstovaných pokročilým hydrokulturním procesem, jedinečným na světě.

 Vegan-B díky své vysoké koncentraci představuje přirozenou alternativu k vitamínům B, obvykle získaným chemickou syntézou. Je známo, že vitamíny v přirozené formě jsou tělem lépe snášeny než syntetické a mají také mnohem lepší organické vlastnosti a stabilitu.

 Pohanka je velice prospěšná lidskému organismu, proto by měla patřit ke stálicím našeho jídelníčku. Je bohatým zdrojem na nejrůznější vitamíny a minerální látky. Nejdůležitější látkou, kterou pohanka obsahuje je rutin, který podporuje vstřebávání vitamínu C. Navíc příznivě působí na cévy a celý cévní systém vůbec. Často je mylně zařazována mezi obiloviny, ve skutečnosti se ale jedná o jednoletou rostlinu z čeledi rdesnovitých, která má podobně moučná zrna jako obilí. Pohanka je však naprosto hypoalergenní, vhodná i pro celiaky.

Pohanka má mimo jiné tyto příznivé účinky:

 • ochrana před komplikacemi křečových žil
 • snižuje riziko komplikací kardiovaskulárního systému
 • příznivě ovlivňuje funkci trávicího systému
 • uklidňuje žaludeční stěnu
 • regeneruje jaterní buňky

 Vegan-B představuje přírodní produkt bohatý na thiamin (vit. B1), riboflavin (vit. B2), niacin (vit. B3), kyselinu pantothenovou (vit. B5), pyridoxin (vit. B6), kyselinu listovou (vit B9) a kobalamin (vit. B12), ve fytokomplexu s pohankou která podporuje nutriční aktivitu přítomných vitamínů.

 Proto použití Vegan-B® může být platnou alternativou k vitamínům syntetického původu, což konečnému produktu dává významnou přidanou hodnotu.

 Produkt je také vhodný pro vegetariánskou a veganskou stravu a je zaručeno, že neobsahuje GMO a alergeny.

 

SLOŽENÍ:

 •     Cultavit®: rostlinný komplex vitamínů B z pohanky (Fagopyrum esculentum Moench.)
 •     Rostlinné tobolky (hydroxypropylmethylcelulóza)

 

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ : 1-2 tobolky denně, nejlépe ráno, zapít dostatečně vodou.

 

MNOŽSTVÍ: 60 rostlinných tobolek

 

 

Přehled jednotlivých složek

Průměrný obsah v 1 kapsli

DDD*

Cultavit® (pohanka)

500 mg

 

Vitamin B1 (thiamin)

1 mg

91%

Vitamin B2 (riboflavin)

1,4 mg

143%

Vitamin B3 (niacin)

17 mg

106%

Vitamin B5 (kys.pantotenová)

6,4 mg

107%

Vitamin B6 (pyridoxin)

0,9 mg

64%

Kyselina listová

200 mcg

100%

Vitamin B12 (kobalamin)

2,5 mcg

100%

Biotin

55 mcg

110%

* nutriční referenční hodnoty 

 

ZPŮSOB UCHOVÁNÍ: Uchovejte na chladném a suchém místě mimo zdroj tepla a slunečního světla. 

VAROVÁNÍ: Nepřekračovat doporučené denní dávkování. Držet mimo dosah dětí do 3 let věku. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.  Neužívat během těhotenství a kojení bez konzultace s lékařem. Doplněk není považován za léčbu samotnou a nemá vlastnosti prevence. Doplněk stravy je potravina, jejímž účelem je doplňovat běžnou stravu a která je koncentrovaným zdrojem vitamínů a minerálních látek nebo dalších látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem, obsažených v potravině samostatně nebo v kombinaci, určená k přímé spotřebě v malých nebo doporučených dávkách.

VÝROBCE: A.V.D.Reform Srl, Itálie

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JT Avatar autora | 7.4.2024
Mam poprve. Uvidim ucinky pozdeji. Verim v kvalitu.Rychle dodani.Dekuji.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Společnost AVD Reform srl. je předním italským výrobcem certifikovaných ekologických doplňků stravy z léčivých hub a bylinných složek pěstovaných v Evropě.

 

FILOZOFIE FIRMY

„Úcta k přírodě a k jednotlivci jsou základem našeho poslání“

 

VZNIK SPOLEČNOSTI

Společnost AVD Reform byla založena v roce 1978 jako dítě jejího generálního ředitele Olivia Ravasiniho s myšlenkou vyvíjet přírodní produkty pro zachování individuálního psychického a fyzického zdraví. Společnost sevždy zaměřuje především na jednotlivce a jeho pohodu. Zdraví považují za souhrn faktorů, které ovlivňují kvalitu a pohodu života každého člověka.

Při výrobě každého produktu se věnují výzkumu, výběru výchozích surovin, a tím pomáhají získat zpět celostní harmonii a životní pohodu jednotlivce. V roce 2008 nastoupil do společnosti syn generálního ředitele Francesco Ravasini, aby pokračoval v tradici rodinného podniku. Francesco Ravasini je nyní generálním ředitelem společnosti AVD Reform.

PODPORA VÝZKUMU
Složení doplňků stravy AVD je podloženo důkazy a údaji ze studií provedených ve spolupráci s italskými univerzitami a nemocnicemi, které umožňují bezpečné a účinné používání nutraceutik firmy AVD Reform. Firma se podílí na univerzitním a nemocničním výzkumu s cílem studovat léčivé rostliny a houby jak v laboratoři, tak s ohledem na jejich léčebné využití.


Všechny léčivé houby pocházejí z certifikovaného ekologického pěstování v rámci Evropské unie, neobsahují těžké kovy, jsou bezlepkové a vhodné i pro vegany.

VÝROBA
Výroba produktů splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy. Produkty vyrábí ve vlastních laboratořích za dodržování přísného zpracovatelského protokolu. Bezpečnost při výrobě znamená použití certifikovaných výchozích surovin, skladování ve vhodných prostorách a sledovanost a stabilitu účinných látek. Všechny koncepční, vývojové a výrobní postupy vycházejí z rozsáhlých fytochemických znalostí rostlin a jejich účinných látek. Testují se všechny informace získané z tradičního používání léčivých rostlin a léčivých hub.


BEZPEČNOST
Od roku 1978 firma propaguje a prodává bezpečné a vysoce kvalitní výrobky pro zdraví celého těla.

Jejich pravidla jsou:

 • Neustálý výběr nových a stále účinnějších výchozích materiálů.
 • Kvalifikovaní a certifikovaní dodavatelé.
 • Skladování ve vhodných prostorách, které zajišťují ochranu před atmosférickým znehodnocením a zajištění čerstvosti výchozích materiálů
 • Kontrola výchozích materiálů a polotovarů a hotových výrobků s neustálou kontrolou věnovanou standardům GMP (systém certifikace
  výrobních postupů)
 • Úplná sledovatelnost od přijetí každé šarže výchozího materiálu
  až po dodání výrobků do místa prodeje v souladu s nařízením (ES)
  č. 178/2002.
 • Několik výrobků AVD získalo certifikáty ICEA Bio (IT BIO 006), ICEA
  Vegan (113 VEG 001) a Play Sure Doping Free.

Zpět do obchodu