DOPRAVA ZDARMA OD 2500 Kč PO CELÉ ČR!

Slunečnicový lecitin 150 G

Slunečnicový lecitin je čistě přírodní, rostlinný doplněk lidské výživy, který je alternativou sójového lecitinu. Výhodou slunečnicového lecitinu je jeho neutrální chuť a vůně.

V lidském těle má slunečnicový lecitin vliv na:

  • normální funkci metaboismu tuků v těle
  • urychlení regenerace u sportovců
  • zdravé fungování jater (chrání játra před steatózou)
  • správnou látkovou přeměnu homocysteinu
  • snížení rizika ateriosklerózy
  • funkce nervového systému (říká se mu "potrava pro mozek")
Skladem
150 Kč

Lecitin patří mezi tzv. fosfolipidy, které tvoří hlavní část všech buněčných membrán, tedy obal nervových, svalových a jiných buněk lidského těla.
Přestože slunečnicový lecitin obsahuje spektrum prospěšných fosfolipidů, jeho hlavní účinnou látkou je fosfolipid fosfatidylcholin (cholin). Tělo si cholin nevytváří samo. Lecitin získáváme také z určitých potravin, které jíme(např. vaječné žloutky, slunečnicová semínka, oříšky).

Nejvíce lecitinu se v organismu nachází v krevní plazmě a červených krvinkách (tvoří důležitou součást jejich membrány), dále ve žluči ( chrání sliznice žlučových cest před působením žlučových kyselin a zabraňuje srážení cholesterolu do nerozpustných kamenů).

Studie z roku 2010 zjistila, že lecitin přispívá ke snížení hladiny cholesterolu. Studie zjistila, že 500 miligramů lecitinu užívaných denně po dobu dvou měsíců snížilo hladinu celkového cholesterolu o 42 % a hladinu "špatného" LDL cholesterolu o 56,15 %. Tak může lecitin fungovat jako doplňková podpora při léčbě vysoké hladiny cholesterolu.

Ulcerózní kolitida je zánětlivé onemocnění střev (IBD). Ulcerózní kolitida je spojována s nízkou hladinou fosfatidylcholinu, chemické látky obsažené v lecitinu. Tato chemická látka je součástí hlenu v trávicím traktu. Pomáhá chránit tlusté střevo před záněty a bakteriemi. Studie z roku 2010 zjistila, že doplňky stravy s lecitinem přispívají ke snížení zánětu střev u lidí s ulcerózní kolitidou. U účastníků, kteří užívali lecitin, došlo k 50% snížení zánětu ve srovnání s těmi, kteří užívali placebo.

Množství: 150 g

Užívání a příprava:

Doporučuje se užívat 1x denně 3 g. Prášek můžete rozmíchat ve vodě, mléce a vypít. Nebo přidejte ke snídani do cereální kaše nebo jogurtu.

Upozornění:

Doplněk stravy není náhrada vyvážené a pestré stravy a zdravého životního stylu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné pro těhotné a kojící ženy.

Skladování:

Skladujte v suchu za pokojové teploty. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu