DOPRAVA ZDARMA OD 2500 Kč PO CELÉ ČR!

Slunečnicový lecitin

Slunečnicový lecitin je čistě přírodní, rostlinný doplněk lidské výživy, který je alternativou sójového lecitinu. Výhodou slunečnicového lecitinu je jeho neutrální chuť a vůně.

V lidském těle má slunečnicový lecitin vliv na:

  • normální funkci metaboismu tuků v těle
  • urychlení regenerace u sportovců
  • zdravé fungování jater (chrání játra před steatózou)
  • správnou látkovou přeměnu homocysteinu
  • snížení rizika ateriosklerózy
  • funkce nervového systému (říká se mu "potrava pro mozek")
Skladem
150 Kč

Lecitin patří mezi tzv. fosfolipidy, které tvoří hlavní část všech buněčných membrán, tedy obal nervových, svalových a jiných buněk lidského těla.
Přestože slunečnicový lecitin obsahuje spektrum prospěšných fosfolipidů, jeho hlavní účinnou látkou je fosfolipid fosfatidylcholin (cholin). Tělo si cholin nevytváří samo. Lecitin získáváme také z určitých potravin, které jíme(např. vaječné žloutky, slunečnicová semínka, oříšky).

Nejvíce lecitinu se v organismu nachází v krevní plazmě a červených krvinkách (tvoří důležitou součást jejich membrány), dále ve žluči ( chrání sliznice žlučových cest před působením žlučových kyselin a zabraňuje srážení cholesterolu do nerozpustných kamenů).

Studie z roku 2010 zjistila, že lecitin přispívá ke snížení hladiny cholesterolu. Studie zjistila, že 500 miligramů lecitinu užívaných denně po dobu dvou měsíců snížilo hladinu celkového cholesterolu o 42 % a hladinu "špatného" LDL cholesterolu o 56,15 %. Tak může lecitin fungovat jako doplňková podpora při léčbě vysoké hladiny cholesterolu.

Ulcerózní kolitida je zánětlivé onemocnění střev (IBD). Ulcerózní kolitida je spojována s nízkou hladinou fosfatidylcholinu, chemické látky obsažené v lecitinu. Tato chemická látka je součástí hlenu v trávicím traktu. Pomáhá chránit tlusté střevo před záněty a bakteriemi. Studie z roku 2010 zjistila, že doplňky stravy s lecitinem přispívají ke snížení zánětu střev u lidí s ulcerózní kolitidou. U účastníků, kteří užívali lecitin, došlo k 50% snížení zánětu ve srovnání s těmi, kteří užívali placebo.

Množství: 150 g

Užívání a příprava:

Doporučuje se užívat 1x denně 3 g. Prášek můžete rozmíchat ve vodě, mléce a vypít. Nebo přidejte ke snídani do cereální kaše nebo jogurtu.

Upozornění:

Doplněk stravy není náhrada vyvážené a pestré stravy a zdravého životního stylu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné pro těhotné a kojící ženy.

Skladování:

Skladujte v suchu za pokojové teploty. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu