DOPRAVA ZDARMA OD 2500 Kč PO CELÉ ČR!

Barvy, barvy a zase jenom barvy, nejen o Velikonocích je vše barevné, i v homeopatii mají barvy svůj význam díky svým léčebným účinkům

barvy správná verze

Začal pašijový týden před Velikonočním Božím Hodem. Celý pašijový týden vděčí za své pojmenování pašijím – biblickým vyprávěním o utrpení Krista, které sepisovali Ježíšovi apoštolové. Některé názvy těchto dnů byly symbolicky pojmenovány pomocí barev. První den předvelikonočního týdne bývá pojmenován jako Modré pondělí, po němž následuje Šedivé úterý. Neveselá barva patrně symbolizovala nadcházející utrpení, jímž procházel Ježíš před svou popravou.

Známější jsou názvy dalších dnů v týdnu: Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek a Hod Boží velikonoční. Po něm následuje druhý svátek, kterým je Velikonoční pondělí.

Barva je pro život nezbytná. Její vnímání a vibrace jsou důležité pro fyzický růst a zdravý vývoj organismu. Je-li člověk zbaven světla a barev, neroste ani mentálně, ani fyzicky. Život prožíváme skrze barvy a zvuky. Mají schopnost působit na naše smysly.

Věřte nebo ne, barva ovlivňuje také to, jak se chováme k ostatním a jak se vyrovnáváme s různými situacemi. Zamyslete se někdy nad tím, jak budete reagovat na chování člověka, který bude oblečený do sytě červené barvy a na druhou stranu, když před vámi bude stát člověk oblečený v čistě bílém oděvu. Červená barva ve vás probouzí pocit životní síly, vášně, touhy i násilí, zvyšuje nám tep. Naopak bílá barva vyzařuje pocit klidu, čistoty, nevinnosti, napomáhá přemýšlení. Během života přijímáme barvy, aniž bychom si to nějak uvědomovali. Formují způsob, jakým myslíme, cítíme a pohybujeme se na světě. Všimněte si, jak na vás působí, když jste někde u moře a díváte se na obrovskou plochu modré barvy, a jak se cítíte ve městě plném šedivých budov.

Homeopatické léky z barev odhalují zásadní vliv, který na nás barvy mají. Uplatníme-li je jako léčebné prostředky, mohou vyrovnat a uzdravit energii lidského těla. V barvách je nepřeberné bohatství léčivé síly. Dokážou nás stimulovat, vyladit a zklidnit náš nervový systém, stejně jako vyčistit a vyladit naši krev a endokrinní systém. Mohou vyjasnit naši mysl, dodat energii tělu a zklidnit naše emoce.

Uveďme si některé příklady. Barvou jarního znovuzrození je zelená barva. Zelená nejvíc neutrální ze všech barev, souvisí s léčivou sílou přírody, která přináší úlevu a klid pocuchaným nervům. Homeopatickou zelenou podáváme lidem, kteří procházejí zásadními změnami a potřebují do života dostat emocionální rovnováhu. Zelená je vhodná pro ty, kdo se brání změnám a hledají stabilitu. Pomáhá zlepšit spánek a navodí pocit uvolnění a klidu, bez nutkání spěchat. Zelená je nástrojem detoxikace, protože uvolňuje z těla tekutiny a odvodňuje otoky tkání. Homeopatická zelená se dá předepsat u předmenstruačního symptomu tam, kde se ženám zvětšují prsa, zadržuje se jim tekutina v kotnících a břiše, působí na unavené oči a bolesti hlavy tam, kde je pocit přeplněnosti. Na emocionální úrovni je vhodná pro lidi, kteří mají závažný nedostatek rovnováhy ve svém citovém životě, kteří se těžko vyrovnávají s problematickými situacemi. Pomůže znovu nastolit emocionální rovnováhu a nalézt způsob, jak od situace získat odstup. Zelenou barvu by měli užívat vzrušiví lidé se sklonem k hysterii. Tento lék navozuje pocit klidu a větší spokojenosti.

Červená barva je barvou života. Červené si všimne každý. Ze všech barev má nejvýraznější emocionální náboj. Vtahuje nás a zahřívá. Červená vyživuje a posiluje krev. Souvisí se srdcem a podporuje krevní oběh. Homeopatická červená se dá použít např. při porodu, stimuluje jej a napomáhá příchodu nového života na svět. Je-li člověk pomalý, potřebuje uzemnit nebo postrádá sílu, uvažujeme o podání červené. Na fyzické úrovní pomáhá červená lidem se špatnou cirkulací, zácpou, hemeroidy, problémy s nohama, koleny či lýtky, u anémie, slabosti, pomalé schopnosti regenerace. Z hlediska emocionálních problémů pomáhá všude tam, kde má člověk pocit oddělení od rodiny, domova, často bývá pocit neschopnosti prožívat emoce a bývají „mimo“. Červená je dobrý lék pro lidi, kteří jsou zcela pohlceni duchovnem a nemyslí na praktické záležitosti života.

Žlutá barva je barva zářivé energie. Právě proto, že je v této barvě tolik světla, může přivodit dezorientaci a pocit neukotvenosti. Žlutá souvisí s naší osobní mocí a zdatností, uvědoměním si své vlastní hodnoty a síly osobnosti. Žlutou barvou ovlivňujeme přímo naše trávení a stimulujeme žaludek, slinivku, játra a žlučník, takže se velmi hodí k léčení potíží těchto orgánů. Pomáhá u diabetu, onemocnění žaludku, hepatitidy. Je známo, že působí blahodárně u žlučníkového záchvatu, kde odstraňuje bolest a městnání. Je to vynikající lék na poruchy asimilace jako je celiakie a dá se používat zároveň s jinými léky podporujícími trávení. Po emocionální stránce se užívá homeopatická žlutá u nízkého sebevědomí, nejistého pocitu vlastní identity. Velmi dobře se hodí pro lidi, kteří svou životní energii a sílu příliš snadno dávají ostatním. Tento lék posílí jejich ego a pomůže rozvinout vlastní individualitu. Žlutá barva pomáhá lidem cítit se dobře a umožňuje jim rozsvítit své vnitřní světlo.

Homeopatické léky z barev dnes užíváme proto, abychom znovu probudili náš nejhlubší léčebný potenciál a povzbudili náš osobní růst a vývoj. Barvy dokáží rozšířit naše vědomí, zahojit rány a pomoci nám najít nový způsob, jak hledat řešení. Jsou to prostředky jemné a účinné a poskytují nám úžasný nástroj k nastolení rovnováhy těla i duše.

Používání vhodných homeopatických léků doporučujeme vždy konzultovat s odborným homeopatem.

Zpět do obchodu