DOPRAVA ZDARMA OD 2500 Kč PO CELÉ ČR!

Reishi Micotherapy

Doplněk na bázi houby Reishi (Ganoderma lucidum). Přípravek, který se doporučuje pro:

 • obnovu rovnováhy organismu,
 • zlepšení odolnosti vůči onemocněním všeho druhu, jako imunomodulační podpora,
 • pročištění průdušek a celého dýchacího ústrojí po prodělaném onemocnění
 • zlepšení spánku
 • zmírnění úzkostí a výkyv nálad

 

Skladem
1 060 Kč

Reishi (Ganoderma lucidum) je považována za krále všech medicinálních hub, protože je schopna působit na všechny aspekty zdraví:

 • podporuje hubnutí,
 • udržuje imunitní systém v účinnosti,
 • chrání játra atd.

V Číně se nazývá ling zhi, "houba duchovní síly", která symbolizuje úspěch, pohodu, božskou sílu a dlouhověkost. Ve skutečnosti obsahuje ve svém fytokomplexu unikátní polysacharidy - betaglukany, které jsou schopny podporovat dlouhověkost zvýšením odolnosti imunitního systému. Ganoderma je zdokumentována v tradiční čínské a japonské lékařské literatuře při léčbě onemocnění jater – zejména hepatitidy, ztučnění jater, cholesterolu, hypertenze, ischemie mozku, ischemického poškození tkání, posílení imunitního systému u starších osob a obecně artritidy, žaludečních vředů, bronchitidy , astma, chronického kašle, léčbě otravy houbami, snížení toxických účinků chemoterapie, psychické únavy. Také má úspěchy jako tonikum na posílení po nemoci

 

Možná méně známou vlastností Reishi je působení na náladu, zmírnění úzkosti a depresivních stavů a ​​také zlepšení spánku. Ve skutečnosti obsahuje látky, triterpeny, u kterých se ukázalo, že jsou v tomto smyslu prospěšné a podporují uklidňující účinek na mysl.

 

Zatím však není jasné, zda je působení na spánek podporováno díky schopnosti Reishi zmírňovat stres, zklidňovat mysl a následně zlepšovat spánek, nebo kvůli jiným mechanismům. Je však užitečná v přípravných fázích spánku, protože podporuje stav relaxace, podporuje usínání a navozuje REM spánek(poslední a nejhlubší část spánku, kdy se nám zdají sny).

 Využívá se mimo jiné i jako vhodný doplněk při klasické onkologické léčbě, protože pomáhá organismu překonat tuto náročnou etapu. Kromě toho má přirozený zklidňující účinek a přispívá k lepšímu zvládání psychofyzického stresu.

 

SLOŽENÍ:

 • Reishi (Ganoderma lucidum) z bioprodukce, celá houba v prášku a suchý extrakt (tit. 25% v polysacharidech)

 

VLASTNOSTI SLOŽEK:

 • Reishi: houba Reishi se tradičně používá k podpoře tělesného i psychického uvolnění, a proto je vhodná jako doplněk k léčení stresu a únavy. Reishi obsahuje také protizánětlivé složky, které příznivě působí při zánětu průdušek a jiných onemocnění dýchacích cest.  Její výrazné vlastnosti pomáhají léčit onemocnění způsobená streptokoky, stafylokoky, E.Coli nebo pneumokoky. Je rovněž pomocníkem proti onemocnění srdečních chorob snižováním srážení krve a krevního tlaku.

 

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ: Doporučujeme užívat 1 kapsli až 3x denně mimo jídlo, zapít dostatkem vody.

PRŮMĚRNÝ OBSAH SLOŽEK V DENNÍ DÁVCE(3 kapsle): Reishi – suchý extrakt: 960 mg(z toho přínos v polysacharidech: 240 mg)

VAROVÁNÍ: Nepřekračovat doporučené denní dávkování. Držet mimo dosah dětí do 3 let věku. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Neužívat během těhotenství a kojení bez konzultace s lékařem. Doplněk není považován za léčbu samotnou.

ZPŮSOB UCHOVÁNÍ: Uchovejte na chladném a suchém místě mimo zdroj tepla a slunečního světla.

MNOŽSTVÍ: 90 kapslí, netto 44,5 g

VÝROBCE: A.V.D. Reform Srl, Itálie

 

Další zdroje literatury:

1. Zhou, Sh.; Gao, Y. The immunomodulating effects of Ganoderma lucidum (Curt.: Fr.) P. Karst. (Ling Zhi, reishi mushroom) (Aphyllo- phoromycetideae). Int. J. Med. Mushrooms 2002, 4 (1), 1–11.
2. Liu, G.T. Recent advances in research of pharmacology and clinical applications of Ganoderma P. Karst. species (Aphyllophoromycetideae) in China. Int. J. Med. Mushrooms 1999, 1 (1), 63–68.
3. Ko, H-H., H. Chi-Feng, J-P. Wang & C-N. Lin, 2008. “Antiinflammatory triterpenoids and steroids from Ganoderma lucidum and G. tsugae.” Phytochemistry Volume 69, Issue 1, January, Pages 234-239
4. TV Lasukova, AG Arbuzov, LN Maslov, and VN Burkova. Ganoderma lucidum extract in cardiac diastolic dysfunction and irreversible cardiomyocytic damage in ischemia and reperfusion of the isolated heart. Patol Fiziol Eksp Ter, Jan 2008; (1): 22-5.
5. Zhang HN, Lin ZB (2004). Hypoglycemic effects of Ganoderma lucidum polysacchrides.Acta Pharmacol. 25 (2):191-195
6. Tang W, Gao Y, Chen G, et al. A Randomized, Double-Blind and Placebo-Controlled Study of a Ganoderma lucidum Polysaccharide Extract in Neurasthenia. J Med Food. 2005;8:53-58
7. R Zhang, S Xu, Y Cai, M Zhou, X Zuo and P Chan. Ganoderma lucidum Protects Dopaminergic Neuron Degeneration Through Inhibition of Microglial Activation. eCAM Advance Access published July 16, 2009

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Společnost AVD Reform srl. je předním italským výrobcem certifikovaných ekologických doplňků stravy z léčivých hub a bylinných složek pěstovaných v Evropě.

 

FILOZOFIE FIRMY

„Úcta k přírodě a k jednotlivci jsou základem našeho poslání“

 

VZNIK SPOLEČNOSTI

Společnost AVD Reform byla založena v roce 1978 jako dítě jejího generálního ředitele Olivia Ravasiniho s myšlenkou vyvíjet přírodní produkty pro zachování individuálního psychického a fyzického zdraví. Společnost sevždy zaměřuje především na jednotlivce a jeho pohodu. Zdraví považují za souhrn faktorů, které ovlivňují kvalitu a pohodu života každého člověka.

Při výrobě každého produktu se věnují výzkumu, výběru výchozích surovin, a tím pomáhají získat zpět celostní harmonii a životní pohodu jednotlivce. V roce 2008 nastoupil do společnosti syn generálního ředitele Francesco Ravasini, aby pokračoval v tradici rodinného podniku. Francesco Ravasini je nyní generálním ředitelem společnosti AVD Reform.

PODPORA VÝZKUMU
Složení doplňků stravy AVD je podloženo důkazy a údaji ze studií provedených ve spolupráci s italskými univerzitami a nemocnicemi, které umožňují bezpečné a účinné používání nutraceutik firmy AVD Reform. Firma se podílí na univerzitním a nemocničním výzkumu s cílem studovat léčivé rostliny a houby jak v laboratoři, tak s ohledem na jejich léčebné využití.


Všechny léčivé houby pocházejí z certifikovaného ekologického pěstování v rámci Evropské unie, neobsahují těžké kovy, jsou bezlepkové a vhodné i pro vegany.

VÝROBA
Výroba produktů splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy. Produkty vyrábí ve vlastních laboratořích za dodržování přísného zpracovatelského protokolu. Bezpečnost při výrobě znamená použití certifikovaných výchozích surovin, skladování ve vhodných prostorách a sledovanost a stabilitu účinných látek. Všechny koncepční, vývojové a výrobní postupy vycházejí z rozsáhlých fytochemických znalostí rostlin a jejich účinných látek. Testují se všechny informace získané z tradičního používání léčivých rostlin a léčivých hub.


BEZPEČNOST
Od roku 1978 firma propaguje a prodává bezpečné a vysoce kvalitní výrobky pro zdraví celého těla.

Jejich pravidla jsou:

 • Neustálý výběr nových a stále účinnějších výchozích materiálů.
 • Kvalifikovaní a certifikovaní dodavatelé.
 • Skladování ve vhodných prostorách, které zajišťují ochranu před atmosférickým znehodnocením a zajištění čerstvosti výchozích materiálů
 • Kontrola výchozích materiálů a polotovarů a hotových výrobků s neustálou kontrolou věnovanou standardům GMP (systém certifikace
  výrobních postupů)
 • Úplná sledovatelnost od přijetí každé šarže výchozího materiálu
  až po dodání výrobků do místa prodeje v souladu s nařízením (ES)
  č. 178/2002.
 • Několik výrobků AVD získalo certifikáty ICEA Bio (IT BIO 006), ICEA
  Vegan (113 VEG 001) a Play Sure Doping Free.

Zpět do obchodu