DOPRAVA ZDARMA OD 2500 Kč PO CELÉ ČR!

F5 Biofer - železo

Železo, jeden z hlavních minerálů v lidském těle, je složka přírodního doplňku stravy F5 Biofer. Obsahuje vysoce biologicky dostupný pyrofosfát železa a komplex vitamínů B v přírodní formě. Jedinečné složení tohoto doplňku může zajistit vynikající snášenlivost a maximální absorpci všech složek.

F5 Biofer doporučujeme užívat:

 • při stavech únavy a delšího vyčerpání
 • po dlouhodobém vyčerpání pro možné doplnění železa
 • při ztrátách krve (např. při menstruaci)
 • jako možné doplnění vitamínů pro těhotné a po porodu
 • u dětí, které trpí nedostatkem železa a bývají často unavené
Skladem
520 Kč

Železo je nejvíce přítomný minerál v krvi a je nezbytný pro syntézu hemoglobinu. Podílí se na mnoha procesech probíhajících v lidském těle. Železo je například součástí , který je nezbytný pro přenos do všech v těle, a také , na který se kyslík váže ve svalech. Kromě toho je železo nezbytné pro , fungování různých a procesů. Děti potřebují železo pro vývoj . Nedostatek železa může vést ke snížené produkci hemoglobinu a oslabení imunitního systému.

Zvláštní formule přípravku F5 Biofer byla navržena tak, aby mohla pomáhat při nedostatku železa(chudokrevnosti), a v případech, kdy dochází ke zvýšené potřebě nebo sníženému příjmu železa v potravě.  Je určena rovněž pro těhotné ženy, vegetariány osoby trpící maloabsorpcí.

Ultrafer® je mikrokapsulované pyrofosfátové železo ve fosfolipidových nanokapslích, které může zaručit maximální biologickou vstřebatelnost a úplnou absenci jakýchkoli vedlejších účinků, s kterými se běžně setkáváme při podávání železa.

 Přítomnost rostlinného komplexu vitamínů B včetně kyseliny listové, získaných z pohanky, může zajistit vysoký příjem vitamínů B v přirozené formě.

 

SLOŽENÍ:

 • Rostlinný komplex vitamínů B z pohanky obecné (Fagopyrum esculentum Moench)
 • Ultrafer®: (pyrofosfát železitý,slunečnicový lecitin, estery mastných kyselin sacharózy)
 • Vitamín C z šípku(Rosa canina)
 • Rostlinná kapsle

 

VLASTNOSTI JEDNOTLIVÝCH SLOŽEK:

 • Rostlinný komplex vitamínů B z pohanky, bezlepková pseudo-cereálie, která může zajistit vysoký příjem vitamínů B v přírodní a vysoce biologicky dostupné formě
 • Ultrafer®: mikrokapsulované pyrofosfátové železo ve fosfolipidových nanokapslích, které umožňují, aby železo procházelo žaludkem, aniž by se dostalo do kontaktu se sliznicemi a jinými živinami.
 • Vitamín C z růže šípkové(Rosa canina) – zvyšuje vstřebatelnost železa

 

Doporučené dávkování: 1 tobolka denně ráno po jídle, dostatečně zapít vodou.

 

Průměrný obsah složek v denní dávce(1 kapsle):

                                                                RHP

Extrakt z pohanky

225 mg

 

Železo

15 mg

 107%

Vitamín C z šípkové růže

36 mg

 

Vitamín B1 (thiamin)

0,4 mg

  37%

Vitamín B2 (riboflavin)

0,6 mg

  43%

Vitamín B3 (niacin)

8,5 mg

  53%

Vitamín B5 (kys.pantotenová)

2,8 mg

  47%

Vitamín B6 (pyridoxin)

0,45 mg

  32%

Kyselina listová

111 mcg

  55 %

Vitamín B12 (metylkobalamin)

1,1 mcg

  44%

 

 

 

 

MNOŽSTVÍ: 30 kapslí

ZPŮSOB UCHOVÁNÍ: Uchovejte na chladném a suchém místě mimo zdroj tepla.

VAROVÁNÍ: Nepřekračovat doporučené denní dávkování. Držet mimo dosah dětí do tří let věku. Neužívat během těhotenství a kojení bez konzultace s lékařem. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Doplněk stravy není považován za léčbu samotnou.

 VÝROBCE: A.V.D.Reform, Srl., Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Společnost AVD Reform srl. je předním italským výrobcem certifikovaných ekologických doplňků stravy z léčivých hub a bylinných složek pěstovaných v Evropě.

 

FILOZOFIE FIRMY

„Úcta k přírodě a k jednotlivci jsou základem našeho poslání“

 

VZNIK SPOLEČNOSTI

Společnost AVD Reform byla založena v roce 1978 jako dítě jejího generálního ředitele Olivia Ravasiniho s myšlenkou vyvíjet přírodní produkty pro zachování individuálního psychického a fyzického zdraví. Společnost sevždy zaměřuje především na jednotlivce a jeho pohodu. Zdraví považují za souhrn faktorů, které ovlivňují kvalitu a pohodu života každého člověka.

Při výrobě každého produktu se věnují výzkumu, výběru výchozích surovin, a tím pomáhají získat zpět celostní harmonii a životní pohodu jednotlivce. V roce 2008 nastoupil do společnosti syn generálního ředitele Francesco Ravasini, aby pokračoval v tradici rodinného podniku. Francesco Ravasini je nyní generálním ředitelem společnosti AVD Reform.

PODPORA VÝZKUMU
Složení doplňků stravy AVD je podloženo důkazy a údaji ze studií provedených ve spolupráci s italskými univerzitami a nemocnicemi, které umožňují bezpečné a účinné používání nutraceutik firmy AVD Reform. Firma se podílí na univerzitním a nemocničním výzkumu s cílem studovat léčivé rostliny a houby jak v laboratoři, tak s ohledem na jejich léčebné využití.


Všechny léčivé houby pocházejí z certifikovaného ekologického pěstování v rámci Evropské unie, neobsahují těžké kovy, jsou bezlepkové a vhodné i pro vegany.

VÝROBA
Výroba produktů splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy. Produkty vyrábí ve vlastních laboratořích za dodržování přísného zpracovatelského protokolu. Bezpečnost při výrobě znamená použití certifikovaných výchozích surovin, skladování ve vhodných prostorách a sledovanost a stabilitu účinných látek. Všechny koncepční, vývojové a výrobní postupy vycházejí z rozsáhlých fytochemických znalostí rostlin a jejich účinných látek. Testují se všechny informace získané z tradičního používání léčivých rostlin a léčivých hub.


BEZPEČNOST
Od roku 1978 firma propaguje a prodává bezpečné a vysoce kvalitní výrobky pro zdraví celého těla.

Jejich pravidla jsou:

 • Neustálý výběr nových a stále účinnějších výchozích materiálů.
 • Kvalifikovaní a certifikovaní dodavatelé.
 • Skladování ve vhodných prostorách, které zajišťují ochranu před atmosférickým znehodnocením a zajištění čerstvosti výchozích materiálů
 • Kontrola výchozích materiálů a polotovarů a hotových výrobků s neustálou kontrolou věnovanou standardům GMP (systém certifikace
  výrobních postupů)
 • Úplná sledovatelnost od přijetí každé šarže výchozího materiálu
  až po dodání výrobků do místa prodeje v souladu s nařízením (ES)
  č. 178/2002.
 • Několik výrobků AVD získalo certifikáty ICEA Bio (IT BIO 006), ICEA
  Vegan (113 VEG 001) a Play Sure Doping Free.

Zpět do obchodu